filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 maja 2024, 13:00

autor: Pamela Jakiel

Hideo Kojima chce, by Tom Burke z Furiosy wcielił się w Snake’a w filmie Metal Gear Solid. „Zapytałem go o to"

Furiosa zadebiutowała w kinach. Zachwycony dystopijnym dziełem George’a Millera Hideo Kojima chce, by Tom Burke – aktor z nowej odsłony cyklu – wcielił się w Snake’a w filmie Metal Gear Solid.

Źródło fot. Furiosa, George Miller, Warner Bros., 2024
i

Furiosa: Saga Mad Max miała premierę w ubiegły piątek, lecz mimo świetnych recenzji, widzowie nie ruszyli tłumnie na nowe widowisko George’a Millera. Film oglądał już jednak Hideo Kojima, który zachwycił się nie tylko samym dziełem, ale także aktorami, a szczególnie jednym z nich.

Tom Burke jako Snake w filmie Metal Gear Solid?

Kojima uważa, że Tom Burke, który w widowisku wciela się w sojusznika Furiosy, idealnie sprawdziłby się w głównej roli w adaptacji Metal Gear Solid.

Widzę go jako Snake’a. Kiedy spotkałem Toma na przyjęciu, zapytałem go o to, a on wyznał, że podczas pierwszego dnia zdjęć ekipa mówiła mu, iż wygląda jak Snake.

Przypomnijmy, że do roli Snake’a w filmie Metal Gear Solid został już zaangażowany Oscar Isaac, ale doniesienia sprzed kilku miesięcy sugerują, że aktor mógł zrezygnować z udziału w projekcie. Czy Tom Burke będzie chętny go zastąpić?

Po 9 latach postać z gry Mad Max dostała cameo w Furiosie

Reżyser Furiosy, George Miller, wyjawił niedawno, iż nie jest zadowolony z gry z 2015 roku i chciałby, aby to Hideo Kojima stworzył produkcję rozszerzającą dystopijne uniwersum. Widocznie jednak fakt, iż dzieło nie przypadło mu do gustu, nie przeszkodził filmowcowi w tym, by wpleść do filmu pewne cameo.

W nowej odsłonie serii Mad Max mogliśmy bowiem zobaczyć postać, którą gracze kojarzą z wydanej dziewięć lat temu produkcji. Kiedy grana przez Anyę Taylor-Joy bohaterka próbuje znaleźć w Cytadeli nadający się do użytku pojazd, rękę wyciąga do niej Chumbucket, oferując samochód bez koła. To, że mamy do czynienia właśnie z tą postacią, potwierdzają napisy końcowe. Przypomnijmy, że garbaty mechanik pomagał także Maxowi we wspomnianej grze wideo.

Furiosę możecie obejrzeć w kinach.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej