Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2016, 13:10

autor: Novameh

Heroes of the West – nowy mod do Red Orchestra 2 dodaje front zachodni

Heroes of the West to darmowa modyfikacja do gry Red Orchestra 2, która skupia się na tematyce frontu zachodniego II wojny światowej. Wśród nowości znajdują się mapy, broń i frakcje.

Red Orchestra 2 to gra z dużą ilością fanowskich modów, jednak mało który staje się tak wielkim projektem, że zostaje wsparty przez samych twórców gry i wydany jako cyfrowy produkt w sklepie Steam. Przykładem takiego przedsięwzięcia jest Heroes of The West, które niedawno trafiło na Steam. Rzeczona modyfikacja skoncentrowana jest na tematyce frontu zachodniego z II wojny światowej i dodaje do gry między innymi nową brytyjską frakcję, 4 mapy, 5 modeli postaci i 10 broni. Sami twórcy obiecują, że nie jest to koniec i planują wprowadzać regularne poprawki i aktualizacje z nową zawartością (szczególnie pożądanym przez fanów elementem są pojazdy, które prawdopodobnie zostaną dodane w najbliższym czasie).

Oczywiście sama modyfikacja wymaga posiadania gry Red Orchestra 2, więc jeśli macie chrapkę na wspomnianą produkcję, to możecie nabyć ją wraz z dodatkiem Rising Storm w atrakcyjnej promocji (cena obniżona o 75%) za 4.49 euro (około 19zł). Musicie się jednak spieszyć, bo obniżka trwa do godziny 18:00.

Heroes of The West pokazuje, jak wiele potrafią zdziałać fani, jeśli mają odpowiednie do tego narzędzia. - Heroes of The West – nowy mod do Red Orchestra 2 dodaje front zachodni - wiadomość - 2016-03-25
Heroes of The West pokazuje, jak wiele potrafią zdziałać fani, jeśli mają odpowiednie do tego narzędzia.

Warto wspomnieć, że Heroes of The West było tworzone od prawie dwóch lat przez społeczność graczy. Dotychczas mod był dostępny w usłudze Steam Workshop, jednak po pewnym czasie zaczął nabierać takich rozmiarów i popularności, że zdecydowano, iż zasługuje na swoją indywidualną stronę w sklepie Steam, dzięki czemu przyciągnie jeszcze więcej odbiorców.

Red Orchestra 2 to taktyczna strzelanina FPP wyprodukowana przez firmę Tripwire Interactive w 2011 roku. Tytuł oferuje kampanię jednoosobową, jednak główną atrakcją jest tryb multiplayer dla maksymalnie 64 graczy. Produkcja amerykańskiego dewelopera może pochwalić się niezwykle surową formą rozgrywki, która stawia na jak najwierniejsze oddanie realizmu i klimatu II Wojny Światowej.