Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2021, 10:52

Heroes of Might and Magic 3 dostanie soundtrack na winylu

Zapowiedziano zremasterowany soundtrack z gry Heroes 3. Oświeżona muzyka z HoMM3 wydana zostanie na płytach winylowych, a w projekt zaangażowani są Polacy.

W polskim serwisie Game Music ruszyła przedsprzedaż wydanego na płytach winylowych soundtracka z Heroes of Might and Magic III, czyli kultowej strategii fantasy autorstwa studia New World Computing. Projekt zorganizował Paweł Mihułka.

Soundtrack składa się z 41 utworów zawartych na dwóch winylach. Płyty dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych – czarnym (Necropolis Black), zielonym (Rampant Green), czerwonym (Inferno Red) oraz niebieskim (Castle Blue).

Soundtrack kosztuje 49 euro, czyli w przeliczeniu ok. 226 złotych. Wysyłka ma ruszyć wiosną przyszłego roku. Zainteresowanym nabyciem tego wydania doradzamy pośpiech, gdyż nakład pierwszej edycji ograniczony został do tysiąca egzemplarzy.

Przypomnijmy, że muzykę do Heroes of Might and Magic III skomponowali Paul Anthony Romero oraz Rob King. Drugi z tych artystów, wespół z Matthiasem Adloffem, odpowiadał także za zremasterowanie utworów na potrzeby winylowej edycji soundtracka. Natomiast okładkę tego wydania zaprojektowała Magdalena Katańska.

Przypomnijmy, że Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia zadebiutowało w 1999 roku i do dzisiaj wielu fanów marki uznaje tę grę za najlepszą odsłonę cyklu. W 2015 roku ukazał się remaster zatytułowany Heroes of Might & Magic III: HD Edition, który spotkał się jednak z chłodnym przyjęciem za sprawą braku dodatków i słabo podrasowanej grafiki.

  1. Strona soundtracku w serwisie Game Music