filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 grudnia 2022, 11:02

autor: Kamil Kleszyk

Henry Cavill został na lodzie; zostawił Wiedźmina, nie zagra Supermana

Osoby, które miały nadzieję na powrót Henry’ego Cavilla do roli Supermana, będą musiały przełknąć gorzką pigułkę. Nowi dyrektorzy DC Studios podjęli decyzję o zastąpieniu Brytyjczyka nowym aktorem.

Źródło fot. Batman V Superman: Świt sprawiedliwości, Zack Snyder, Warner Bros., 2016
i

Jeżeli do tej pory ktokolwiek z nas łudził się, że Henry Cavill przywdzieje jeszcze pelerynę Supermana, to może porzucić nadzieje. Okazuje się bowiem, że przygoda brytyjskiego aktora z rolą człowieka ze stali oficjalnie dobiegła końca. Uwielbiany przez wielu artysta za pośrednictwem Instagrama poinformował o tym, że DC Studios podjęło decyzję o nieangażowaniu go w kolejne filmy o Kryptończyku. Zamiast tego schedę po Cavillu przejmie zupełnie nowy aktor.

Ostatecznie nie powrócę do roli Supermana. Po tym, jak studio kazało mi ogłosić powrót jeszcze w październiku, przed zatrudnieniem nowych szefów, ta wiadomość teraz nie jest najłatwiejsza do przekazania, ale takie jest życie. Zmiana warty, to coś, co się zdarza. Szanuję to. James [Gunn] i Peter [Safran] mają swoje uniwersum do zbudowania. Życzę im i wszystkim zaangażowanym w nowe uniwersum wszystkiego najlepszego – czytamy w poście Cavilla.

Henry Cavill został na lodzie; zostawił Wiedźmina, nie zagra Supermana - ilustracja #1
Źródło: Instagram, henrycavill

Przekazane przez Cavilla informacje odbiły się szerokim echem w całej branży filmowej. Wiele hollywoodzkich gwiazd i pracowników DC skierowało słowa otuchy w stronę sympatycznego aktora. Kilka przykładowych reakcji możecie zobaczyć poniżej (via The Direct).

Kocham Cię bracie – Jason Momoa.

Jesteś i zawsze będziesz naszym Supermanem i oczywiście jesteś kimś znacznie więcej. To blask, który od Ciebie bije – Dwayne Johnson.

Byłeś niesamowitym Supermanem, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co zrobisz w nadchodzących latach – Tony Daniel, pracownik DC Comics.

Co ciekawe, rozstanie aktora z kultową rolą wcale nie oznacza, że nie będzie on już związany z nowym uniwersum DC, tworzonym przez Jamesa Gunna i Petera Safrana. Wedle przekazanych przez dyrektorów DC Studios informacji, mają oni nadzieje na dalszą współpracę z Cavillem przy okazji przyszłych projektów. Póki co nie wiemy, czy aktor przyjmie propozycję. Być może nie będzie miał wyboru po tym, jak ostatnio zrezygnował z roli wiedźmina Geralta. Ta decyzja miała być rzekomo spowodowana właśnie powrotem do roli Supermana.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej