Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2018, 09:55

Hellblade: Senua's Sacrifice trafi na Xboksa One

Doniesienia z początku marca okazały się prawdziwe. Gra Hellblade: Senua's Sacrifice została oficjalnie zapowiedziana na Xboksa One i ukaże się w przyszłym miesiącu.

W kwietniu użytkownicy Xboksa One będą mogli wreszcie zagrać w jedną z najambitniejszych niezależnych produkcji ubiegłego roku. - Hellblade: Senua's Sacrifice trafi na Xboksa One - wiadomość - 2018-03-26
W kwietniu użytkownicy Xboksa One będą mogli wreszcie zagrać w jedną z najambitniejszych niezależnych produkcji ubiegłego roku.
HELLBLADE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ninja Theory
  2. Wydawca: Ninja Theory
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, PS4, XONE
  5. Data premiery na PC/PS4: 8 sierpnia 2017 r.
  6. Data premiery na Xboksie One: 11 kwietnia 2018 r.

Potwierdziły się plotki sprzed kilku tygodni. Hellblade: Senua's Sacrifice, czyli zeszłoroczna gra akcji studia Ninja Theory, doczeka się konwersji na Xboksa One. Produkcja ukaże się 11 kwietnia, a cena wyniesie 123,99 złotych. W serwisie Microsoft Store obecnie trwa mała promocja, pozwalająca nabyć ten tytuł w pre-orderze o 12 zł taniej.

Posiadaczy Xboksa One X ucieszyć powinna informacja, że Hellblade: Senua's Sacrifice zrobi użytek z dodatkowej mocy oferowanej przez ten model konsoli. Wybiorą oni między trzema trybami. Pierwszy z nich, nazwany Enhanced Visuals, zaoferuje ładniejszą grafikę z dodatkowymi efektami. High Framerate umożliwi zabawę w 60 klatkach na sekundę, a High Resolution pozwoli na wyświetlanie gry w 4K z dynamicznie skalującą się rozdzielczością, zapewniającą utrzymanie zadowalającej płynności w bardziej wymagających momentach.

Co ciekawe, zarówno na Xboksie One X, jak i na zwykłym Xboksie One, Hellblade: Senua's Sacrifice zaoferuje efekt HDR.

Przypomnijmy, że gra zadebiutowała 8 sierpnia ubiegłego roku na PC i PlayStation 4. Hellblade: Senua's Sacrifice okazało się sporym sukcesem – w ciągu trzech pierwszych miesięcy sprzedano ponad pół miliona egzemplarzy. Taki wynik był potrzebny, aby twórcom zwróciły się koszty. Warto zauważyć, że autorzy spodziewali się, że osiągnięcie takiego rezultatu zajmie im dwa razy więcej czasu.

Hellblade: Senua's Sacrifice zostało również ciepło przyjęte przez serwisy i magazyny branżowe. Wersja na pecety może się pochwalić średnią ocen na poziomie 83% według serwisu Metacritic. Gra przypadła do gustu także naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.5/10.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Hellblade: Senua's Sacrifice – piekielnie dobra opowieść