Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2017, 19:33

autor: Grzegorz "godrikus" Chmielewski

Hearts of Iron IV: Waking the Tiger ogłoszone

Firma Paradox Interactive zaprezentowała Hearts of Iron IV: Waking the Tiger – kolejny dodatek do czwartej odsłony serii rozbudowanych strategii wojennych. Tym razem twórcy skupili się na konflikcie chińsko-japońskim.

Hearts of Iron IV: Waking the Tiger ma wrzucić nas w środek jednego z najkrwawszych konfliktów w historii – wojny chińsko-japońskiej. - Hearts of Iron IV: Waking the Tiger ogłoszone - wiadomość - 2017-11-16
Hearts of Iron IV: Waking the Tiger ma wrzucić nas w środek jednego z najkrwawszych konfliktów w historii – wojny chińsko-japońskiej.

Wydane w 2016 roku Hearts of Iron IV szwedzkiego studia Paradox Development Studios to jedna z najbardziej rozbudowanych strategii czasu rzeczywistego obecnie dostępnych na rynku. W produkcji odpowiadamy za politykę państw zaangażowanych w przeróżne konflikty zbrojne pierwszej połowy XX wieku. Deweloper (znany także z serii Europa Universalis) zapowiedział właśnie trzecie rozszerzenie do gry zatytułowane Waking the Tiger. Akcja dodatku ma się skupić na wojnie chińsko-japońskiej, froncie II wojny światowej, który rozpoczął się jeszcze przed jej wybuchem w Europie i jest wymieniany jako jeden z najkrwawszych konfliktów w historii świata.

Jak czytamy w notce od producenta:

Na lata przed tym, zanim w Europie wybuchła wojna, imperialne ambicje Japonii skierowane były na podzieloną Republikę Chińską. Chiny, okaleczone politycznym paraliżem i stuleciami nierównomiernego rozwoju, wciąż pozostają jednak przeciwnikiem, z którym należy się liczyć. Dzięki olbrzymim zasobom naturalnym i ludzkim, nie wspominając już o gigantycznym terytorium, Republika Chińska i jej tymczasowy sojusznik, komuniści pod przywództwem Mao, mogą przeciwstawić się kolejnemu agresorowi. Było ich w końcu bardzo wielu.

Twórcy poza opisem gry zaprezentowali także pierwszy zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej:

Pod względem rozgrywki dodatek ma wprowadzić liczne nowości – między innymi drzewko celów narodowych dla Chin oraz zmodyfikowane drzewka dla Niemiec i Japonii, które pozwolą zmienić losy świata na kolejne sposoby. Inną nową opcją ma być umożliwienie koordynacji poczynań wielu armii pod dowództwem marszałka polnego, a cechy generałów mają pozwolić na użycie specjalnych umiejętności. Decyzje, na których podjęcie przeznaczymy swój potencjał polityczny, wspomogą natomiast wysiłek wojenny.

Twórcy nie określili jeszcze dokładnej daty premiery Waking the Tiger. Możecie już odwiedzać stronę gry na polskim Steamie, lecz nie ma jeszcze możliwości zamówienia dodatku – pre-ordery można składać natomiast w oficjalnym sklepie Paradox Interactive – cena gry wynosi tam 19,99 euro, czyli około 84 złote.