Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2014, 10:26

autor: Renox

Hearthstone – w kolejnym dodatku pojawi się ponad 100 nowych kart

Jason Chayes ze studia Blizzard Entertainment ujawnił, że już wkrótce Hearthstone: Heroes of Warcraft otrzyma spore rozszerzenie, które przyniesie ze sobą paczkę ponad 100 dodatkowych kart do gry. Co więcej, deweloperzy intensywnie myślą o tworzeniu kolejnej zawartości.

Ponad 100 nowych kart w kolejnym rozszerzeniu do Hearthstone: Heroes of Warcraft. - Hearthstone – w kolejnym dodatku gra otrzyma ponad nowych 100 kart - wiadomość - 2014-10-01
Ponad 100 nowych kart w kolejnym rozszerzeniu do Hearthstone: Heroes of Warcraft.

Pierwsze rozszerzenie DLC (Hearthstone: Klątwa Naxxramas), które przygotowane zostało z myślą o sieciowej karciance Hearthstone: Heroes of Warcraft, wydane zostało niedawno, bo 23 lipca. Studio Blizzard Entertainment już teraz jednak snuje plany a propos nowej zawartości, jaką w niedalekiej przyszłości zamierza zaoferować graczom bawiącym się przy wspomnianej produkcji. Jason Chayes, jeden z producentów, ujawnił w rozmowie w serwisem Polygon, że deweloperzy szykują rozszerzenie, które przyniesie ze sobą paczkę ponad 100 nowych kart do gry. Dodatek ukazać się ma w niedalekiej przyszłości i stanowić będzie dopiero pierwszy krok studia w rozwijaniu omawianej karcianki w uniwersum WoW-a.

„Możemy sobie wyobrazić przyszłość, w której tworzymy kombinację przygód pokroju Naxxramas [wydane w lipcu DLC – przyp. Renox] i dodatkowych rozszerzeń, aby otrzymać różne rodzaje doświadczeń pojawiające się na przestrzeni roku” – przyznał Jason Chayes.

Zgodnie z ujawnionymi informacjami, producenci intensywnie zastanawiają się nad wprowadzaniem nowej zawartości. Chcą, aby we wspomnianej produkcji dobrze czuli się zarówno starzy wyjadacze, jak i osoby, które swoją zabawę dopiero rozpoczynają. Chayes zauważył, że Blizzard myśli o kolejnych dodatkach DLC tworzonych z myślą o rozgrywce single-player, jak również o nowych trybach rozgrywki, dzięki którym gracze będą mieli okazję bawić się na zupełnie odmienne sposoby. Wszystko to jednak jest trudne do zrealizowania w krótkim czasie, dlatego też na wszystkie te nowości najpewniej przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.

Hearthstone: Heroes of Warcraft to logiczna gra karciana oparta na modelu free-to-play z systemem mikropłatności. Trzon rozgrywki stanowią tu pojedynki online przeciwko innym osobom, z wykorzystaniem platformy Battle.net. Tytuł ten, łącząc ze sobą realia świata Azeroth z założeniami karcianki, okazał się strzałem w dziesiątkę, czego dowodem są ostatnie informacje, zgodnie z którymi grę wypróbowało już 20 milionów osób.