Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 marca 2021, 13:43

George R.R. Martin podpisał pięcioletnią umowę z HBO

Współpraca pomiędzy autorem Gry o tron a HBO jest jeszcze daleka od końca. George R.R. Martin podpisał z amerykańską firmą pięcioletnią umowę.

George R.R. Martin związał swoją najbliższą przyszłość z HBO. Informatorzy serwisu Hollywood Reporter zdradzili, że kontrakt podpisany przez autora obejmuje pięć lat, a jego wartość może wynosić nawet kilkanaście milionów dolarów. Umowa tego rodzaju związana jest najprawdopodobniej z planami, jakie HBO ma względem rozwoju uniwersum Pieśni lodu i ognia. Firma pracuje aktualnie nad aż trzema serialowymi spin-offami Gry o tron. W fazie wczesnego planowania są kolejne.

Słynny pisarz nie ogranicza się jednak jedynie do rozwoju swojego świata fantasy. George R.R. Martin zajmuje się także produkcją dwóch innych seriali dla HBO, które nie są związane w żaden sposób z jego twórczością. Pierwszy z nich to adaptacja postapokaliptycznej książki Who Fears Death autorstwa Nnedi Okorafor. Drugi projekt oparty jest z kolei o Drogę Rogera Zelaznego. Wygląda więc na to, że Martin będzie miał w najbliższym czasie bardzo dużo obowiązków.

Ponadto pisarz cały czas pracuje nad zakończeniem swojej książkowej serii. Ostatnio wspomniał, że serial HBO nie będzie miał wpływu na fabułę Wichrów zimy.