Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2021, 14:13

Szalone połączenie Tetrisa i Dark Souls; poznajcie Loot River

Loot River to nieco szalony projekt, który łączy w sobie gatunki roguelike i soulslike, dodając do tego poruszanie się na klockach z Tetrisa. Brzmi dziwnie? Na papierze tak, ale oglądając zwiastun gry, można się zachwycić.

W SKRÓCIE:
  1. Loot River to ciekawie zapowiadające się połączenie gatunku soulslike, roguelike i Tetrisa.

Zastanawialiście się kiedyś, co wyjdzie z połączenia serii Dark Souls, Tetrisa i gatunku roguelike? Loot River jest projektem, który na papierze brzmi jak coś wyjątkowo absurdalnego, ale w ruchu prezentuje się zaskakująco dobrze. O ile nie macie uczulenia na gry niezależne i pixelart.

By wyróżnić się na przepełnionym konkurencją rynku gier roguelike, ekipa straka.studio postanowiła zmiksować z sobą z pozoru kompletnie niepasujące gatunki growe. O ile pchanie elementów soulslike, gdzie się da, nie jest niczym nowym, tak przyprawienie tego Tetrisem zasługuje na uznanie.

Loot River, przynajmniej na tyle, ile możemy wywnioskować z zapowiedzi, zgrabnie łączy walkę i stylistykę gier soulslike z poruszaniem się po świecie poprzez przesuwanie klocków. Nasz bohater wraz z postępami będzie się rozwijał, a za tym pójść ma zrozumienie mechanik przez gracza.

Produkcja zadebiutuje na PC, Xboksie One i Series X|S, choć na ten moment nie określono nawet orientacyjnego terminu premiery.

  1. Loot River na Steamie