Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2021, 12:48

Death’s Door na pierwszym zwiastunie; gracze pokierują krukiem zbierającym dusze

Fani ornitologii dostaną w tym roku grę idealną dla zaspokojenia ich hobby. Zręcznościowa gra RPG Death’s Door pozwoli na kierowanie krukiem zbierającym dusze zmarłych.

W SKRÓCIE:
  • Acid Nerve zapowiedziało Death’s Door, grę zręcznościową z elementami RPG.
  • W grze pokierujemy krukiem zbierającym dusze zmarłych.
  • Premiera przewidziana jest na lato tego roku.

Dwuosobowe studio Acid Nerve zapowiedziało właśnie swoje nowe dzieło. Jest nim stylowa gra zręcznościowa z elementami RPG Death’s Door. Wcielimy się w niej w kruka, którego pracą jest codzienne zbieranie dusz zmarłych. Pewnego dnia okazuje się, że przypisana mu dusza została przez kogoś skradziona. Bohater będzie musiał wyruszyć w podróż po niebezpiecznych światach zamieszkanych przez istoty, które wymykają się śmierci. Każda z nich ma posiadać swoje własne historie oraz motywy. W toku rozgrywki odkryjemy liczne tajemnice dotyczące poszczególnych krain oraz rolę kruków w przepływie dusz.

Deweloperzy udostępnili pierwszy zwiastun gry, który ujawnia, czego możemy się po niej spodziewać. Przede wszystkim w oczy rzuca się piękna stylizowana grafika. Twórcy wyraźnie włożyli wiele pracy w stworzenie różnorodnych kolorystycznie światów. Trailer zwiastuje również, że Death’s Door wypełnione będzie masą akcji. Czeka nas wiele pojedynków z potężnymi bossami oraz pomniejszymi przeciwnikami. Starcia prezentują się dynamicznie i zdają się wymagać pokładów zręczności. Acid Nerve zapowiedziało również, że w walce użyć będziemy mogli różnorodnych łuków, mieczy oraz czarów, które z czasem ulepszymy.

Twórcy zdradzili portalowi Game Informer, że ukończenie Death’s Door zajmie około 10 godzin. Jest to więc bardziej rozbudowany projekt studia w stosunku do jego poprzedniego dzieła, czyli soulslike’a 2D Titan Souls. Premierę gry przewidziano na lato tego roku. Produkcja pojawi się na PC, Xboksie One oraz Series S/X.