Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 marca 2018, 14:55

autor: AlexB

HBO GO w Polsce bez umów i operatorów

W Polsce wystartowała bezpośrednia sprzedaż usługi VOD HBO GO. Oznacza to, że nie trzeba już podpisywać stosownych umów z dostawcami internetu lub telewizji. Kwota miesięcznego abonamentu wynosi 29,90 złotych.

Pod koniec lutego pojawiła się informacja, która bez wątpienia przyprawiła o szybsze bicie serca wszystkich miłośników filmów i seriali. Według niej w marcu HBO GO, czyli platforma streamingowa popularnej stacji, miała dołączyć do Netfliksa, Showmaxa oraz Amazon Prime Video i stać się w naszym kraju ogólnodostępna. Do tej pory dopuszczone do jej zawartości były bowiem wyłącznie osoby, które podpisały stosowne umowy ze swoimi dostawcami telewizji lub internetu. Dziś rewelacje te znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Dostęp do HBO GO otrzymali wszyscy użytkownicy sieci w Polsce, pod warunkiem, że mają oni kartę płatniczą.

Dzięki HBO GO można obejrzeć zarówno Grę o tron… - HBO GO w Polsce bez umów i operatorów - wiadomość - 2018-03-27
Dzięki HBO GO można obejrzeć zarówno Grę o tron…

Subskrypcję HBO GO można zakupić za pośrednictwem komputerów, tabletów, smartfonów, Samsung Smart TV, konsol PlayStation 3, PlayStation 4 i Xbox 360, a także przez AppleTV oraz Chromecast. Podobnie jak w przypadku Netfliksa czy Showmaxa, pierwszy miesiąc korzystania z usługi jest darmowy. Wystarczy zarejestrować się na poniższej stronie i podać swój numer karty płatniczej.

Po upływie okresu próbnego, z naszego konta bankowego pobrana zostanie kwota abonamentu – 29,90 złotych (warto zauważyć, że to mniej niż wynosi podstawowy pakiet na Netfliksie). Będzie się to działo co miesiąc, mniej więcej w tym samym dniu, w którym rozpoczęliśmy subskrypcję, przynajmniej dopóki jej nie anulujemy. Z HBO GO można bowiem zrezygnować w każdym momencie, bez żadnych konsekwencji.

Z HBO GO mogą korzystać jednocześnie dwie osoby. Dozwolone jest podpięcie do jednego konta maksymalnie pięciu urządzeń.

…jak i Prawo ulicy, czyli serial uważany za jeden z najlepszych w historii. - HBO GO w Polsce bez umów i operatorów - wiadomość - 2018-03-27
…jak i Prawo ulicy, czyli serial uważany za jeden z najlepszych w historii.

HBO GO bez wątpienia stanowi łakomy kąsek. Na platformie tej znajdują się bowiem wszystkie seriale produkcji amerykańskiego giganta telewizyjnego, które przez lata odnosiły sukcesy zarówno artystyczne, jak i komercyjne. Wystarczy chociażby wspomnieć takie hity, jak Prawo ulicy, Gra o tron, Detektyw, Zakazane imperium, Rodzina Soprano, Kompania braci, niedawne Westworld i Wielkie kłamstewka oraz stworzone w Polsce Watahę, Pakt i Bez tajemnic. Co z osobami, które od seriali wolą filmy? Również one powinny być usatysfakcjonowane. Na HBO GO znajdą bowiem mnóstwo tytułów najlepszych reżyserów, w tym te, które jeszcze niedawno święciły tryumfy w kinach. Obecnie w ofercie znajdują się między innymi Auta 3, Baby Driver oraz Spider-Man: Homecoming. Łącznie dzięki HBO GO można obejrzeć przeszło 1000 licencjonowanych filmów i seriali.