Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2017, 19:51

autor: Ender

Harvest Moon: Light of Hope – kolejna odsłona popularnej rolniczej serii zmierza na PC i konsole

Firma Natsume zapowiedziała grę Harvest Moon: Light of Hope. Jest to kolejna odsłona popularnej serii łączącej symulator rolniczy z tytułami jRPG. Produkcja ukaże się na PlayStation 4 i Nintendo Switch, a także po raz pierwszy w historii cyklu na pecetach.

Sukces Stardew Valley oraz kilku innych zbliżonych do niego produkcji, które inspirowały się klasycznymi odsłonami cyklu Harvest Moon, pokazał ciągle rosnące zainteresowanie grami z gatunku łączącego elementy symulatora rolniczego z przygodówkami oraz tytułami jRPG. Japońska firma Natsume, do której obecnie należą prawa do Harvest Moon, idzie więc za ciosem i zapowiada kolejną odsłonę cyklu, po wydanym w ubiegłym roku mobilnym Harvest Moon: Seeds of Memories oraz Harvest Moon: Skytree Village, który trafił na konsolę 3DS. Nowa dzieło Japończyków, zatytułowane Harvest Moon: Light of Hope, pojawi się na PlayStation 4 i Nintendo Switch, a także po raz pierwszy w historii marki na komputerach PC.

Więcej informacji na temat gry zostanie przekazana podczas zbliżających się targów E3 - Harvest Moon: Light of Hope – kolejna odsłona popularnej rolniczej serii zmierza na PC i konsole - wiadomość - 2017-05-16
Więcej informacji na temat gry zostanie przekazana podczas zbliżających się targów E3

Deweloperzy Harvest Moon: Light of Hope zapowiadają, że gra skorzysta z całego pakietu rozwiązań wypracowanych w ostatnich dwudziestu latach istnienia serii. Od poprzedników odróżniać ma ją jednak rozbudowany scenariusz, z jasnymi do zrozumienia celami oraz konstrukcją. Gracze wcielą się w marynarza, którego statek rozbija się u wybrzeży niewielkiej wyspy zrujnowanej przez huragan. Naszym zadaniem będzie pomoc mieszkańcom mieszczącego się na niej portowego miasteczka. Poza uprawą ziemi i hodowlą zwierząt, przyłożymy również rękę do odbudowy poszczególnych budynków osady i górującej nad nią latarni, której naprawa okaże się naszym ostatecznym celem. Na miejscu będziemy mogli zaprzyjaźnić się z wieloma wyspiarzami oraz założyć własną rodzinę.

Na razie nie znamy przybliżonej daty premiery gry. Harvest Moon: Light of Hope zostanie jednak po raz pierwszy pokazane podczas zbliżających się targów E3.

  1. Oficjalna strona firmy Natsume
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Harvest Moon: Light of Hope

Harvest Moon: Light of Hope