Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2017, 19:51

Harvest Moon: Light of Hope – kolejna odsłona popularnej rolniczej serii zmierza na PC i konsole

Firma Natsume zapowiedziała grę Harvest Moon: Light of Hope. Jest to kolejna odsłona popularnej serii łączącej symulator rolniczy z tytułami jRPG. Produkcja ukaże się na PlayStation 4 i Nintendo Switch, a także po raz pierwszy w historii cyklu na pecetach.

Sukces Stardew Valley oraz kilku innych zbliżonych do niego produkcji, które inspirowały się klasycznymi odsłonami cyklu Harvest Moon, pokazał ciągle rosnące zainteresowanie grami z gatunku łączącego elementy symulatora rolniczego z przygodówkami oraz tytułami jRPG. Japońska firma Natsume, do której obecnie należą prawa do Harvest Moon, idzie więc za ciosem i zapowiada kolejną odsłonę cyklu, po wydanym w ubiegłym roku mobilnym Harvest Moon: Seeds of Memories oraz Harvest Moon: Skytree Village, który trafił na konsolę 3DS. Nowa dzieło Japończyków, zatytułowane Harvest Moon: Light of Hope, pojawi się na PlayStation 4 i Nintendo Switch, a także po raz pierwszy w historii marki na komputerach PC.

Więcej informacji na temat gry zostanie przekazana podczas zbliżających się targów E3 - Harvest Moon: Light of Hope – kolejna odsłona popularnej rolniczej serii zmierza na PC i konsole - wiadomość - 2017-05-16
Więcej informacji na temat gry zostanie przekazana podczas zbliżających się targów E3

Deweloperzy Harvest Moon: Light of Hope zapowiadają, że gra skorzysta z całego pakietu rozwiązań wypracowanych w ostatnich dwudziestu latach istnienia serii. Od poprzedników odróżniać ma ją jednak rozbudowany scenariusz, z jasnymi do zrozumienia celami oraz konstrukcją. Gracze wcielą się w marynarza, którego statek rozbija się u wybrzeży niewielkiej wyspy zrujnowanej przez huragan. Naszym zadaniem będzie pomoc mieszkańcom mieszczącego się na niej portowego miasteczka. Poza uprawą ziemi i hodowlą zwierząt, przyłożymy również rękę do odbudowy poszczególnych budynków osady i górującej nad nią latarni, której naprawa okaże się naszym ostatecznym celem. Na miejscu będziemy mogli zaprzyjaźnić się z wieloma wyspiarzami oraz założyć własną rodzinę.

Na razie nie znamy przybliżonej daty premiery gry. Harvest Moon: Light of Hope zostanie jednak po raz pierwszy pokazane podczas zbliżających się targów E3.

  1. Oficjalna strona firmy Natsume