Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Harvest Moon: Skytree Village (3DS)

Harvest Moon: Skytree Village 3DS

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier jRPG, stworzona przez zespół Natsume Inc. Gracz trafia do tytułowej wioski Skytree, mieszczącej się w krainie zwanej Oasis of the Harvest Goddess.

RPG | ekonomiczne | rolnicze | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Harvest Moon: Skytree Village (3DS)

producent: Natsume Inc.

wydawca: Natsume Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

8listopada2016

Harvest Moon: Skytree Village to kolejna odsłona serii Harvest Moon, która ukazała się na 3DS. Produkcja powstała w firmie Natsume, znanej z kilku poprzednich części cyklu oraz innych gier, w tym Godzilla czy też Omega Five.

Fabuła

Akcja produkcji rozgrywa się w krainie zwanej Oasis of the Harvest Goddess, w wiosce Skytree. Niegdyś miejsce to świetnie prosperowało, ziemia była żyzna, a ludziom dobrze się żyło, jednak z czasem Harvest Goddess zaczęła słabnąć i wioska popadła w ruinę. Naszym zadaniem będzie przywrócenie jej do dawnego stanu, dzięki czemu bogini odzyska siły. Choć pierwsze skrzypce podczas zabawy odgrywają zupełnie nowe postacie, powracają też starzy znajomi.

Mechanika

Rozgrywka w Harvest Moon: Skytree Village na 3DS opiera się na podobnych zasadach, co wydane w 2014 roku Harvest Moon: The Lost Valley. Deweloperzy wysłuchali jednak próśb graczy i poprawili krytykowane wcześniej elementy. W ogólnych założeniach zabawa polega na zarządzaniu niewielkim gospodarstwem. Do naszych zadań należy przygotowanie ziemi, sadzenie roślin, zbieranie plonów, sprzedawanie ich, kupowanie kolejnych itd. Nie jest to więc nic, czego nie widzieliśmy wcześniej. Twórcy zatroszczyli się jednak o poprawienie wszystkich elementów, np. doczekaliśmy się usprawnionego mechanizmu łowienia ryb oraz większej liczby mieszkańców wsi. Dodatkowo gracze otrzymali wiele możliwości tworzenia terenu, który da się wznosić, opuszczać, zrobić jezioro, staw itd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Harvest Moon: Skytree Village

Wymagania wiekowe Harvest Moon: Skytree Village

odpowiednia dla każdego wieku