Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2021, 13:15

autor: AlexB

Zobacz zwiastun pięknej przygodówki Harold Halibut

W sieci pojawił się nowy zwiastun gry Harold Halibut – przygodówki wyróżniającej się oprawą graficzną złożoną z elementów wykonanych ręcznie w formie fizycznej. Data premiery produkcji nie jest jak na razie znana.

W SKRÓCIE
  1. W sieci pojawił się nowy zwiastun gry Harold Halibut od studia Slow Bros.
  2. Będzie to niezależna przygodówka, wyróżniająca się oprawą wizualną złożoną z ręcznie wykonanych modeli i dekoracji.
  3. Data premiery tytułu nie jest jak na razie znana.

Gatunek przygodówek z całą pewnością sprzyja różnego rodzaju eksperymentom, czy to jeśli chodzi o gameplay, czy oprawę audiowizualną. Jednym z nowszych przykładów na to jest Harold Halibut – utrzymana w klimatach science fiction produkcja od niemieckiego studia Slow Bros. Co jest w niej takiego wyjątkowego? Niechaj odpowiedzi na to pytanie udzieli poniższy zwiastun tytułu, który ostatnio pojawił się w sieci.

Tak jest, Harold Halibut z pewnością zwraca uwagę swoją grafiką, przywodzącą nieco na myśl chociażby filmy z cyklu Wallace i Gromit. Nie jest to wrażenie mylne – sami twórcy nie kryją się z tym, że ich ogromną miłością i inspiracją są dzieła stworzone techniką animacji poklatkowej.

Elementy oprawy wizualnej dzieła studia Slow Bros., z postaciami na czele, zostały przygotowane w formie prawdziwych, fizycznych modeli. Postarano się nawet o uszycie małych ubranek dla figurek bohaterów, by całość sprawiała jak najbardziej naturalne wrażenie. Następnie wszystko zostało przeniesione do świata wirtualnego przy pomocy fotogrametrii i „sklejone” w grę dzięki silnikowi Unity 3D. Proces ten możecie obejrzeć na tym oto materiale filmowym:

Akcja Harolda Halibuta będzie rozgrywała się w dość dalekiej przyszłości. Gdy Ziemia stanęła na krawędzi zimnej wojny, grupa ludzi wyruszyła w podróż na statku kosmicznym przypominającym arkę, by odnaleźć nową planetę zdatną do zamieszkania. Od tych wydarzeń minęło 250 lat. Okręt wylądował na dnie oceanu znajdującego się na obcej, wodnej planecie. Większość pasażerów zdążyła już się przyzwyczaić do swojego nowego położenia. Jednak tytułowy Harold Halibut, młodszy asystent naukowca Jeanne Mareaux, nieustannie szuka sposobu, który pozwoliłby na opuszczenie planety i odnalezienie nowego, mniej mokrego domu.

Zobacz zwiastun pięknej przygodówki Harold Halibut - ilustracja #1
Ilość pracy włożonej w stworzenie Harolda Halibuta może robić wrażenie.

Jak na razie dokładna data premiery Harolda Halibuta nie jest znana. Na końcu ostatniego trailera widnieje jedynie enigmatyczne „wkrótce”. Tytuł posiada już jednak kartę na Steamie. Zgodnie z informacjami na niej podanymi, pozycja nie będzie posiadała polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona gry Harold Halibut