Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2022, 10:01

Halo Infinite - ceny w sklepiku gry zostaną obniżone

Studio 343 Industries zapowiedziało zmiany w sklepiku Halo Infinite. Ma być taniej, a do tego będzie można samodzielnie kupić część przedmiotów dostępnych do tej pory tylko w zestawach.

Halo Infinite okazało się jedną z najlepszych premier końcówki ubiegłego roku, ale nie wszystkie elementy gry wzbudziły entuzjazm graczy. Fani narzekają m.in. na wysokie ceny w wirtualnym sklepiku. Okazuje się, że pod tym względem produkcja wkrótce zmieni się na lepsze.

Jeden z deweloperów ze studia 343 Industries, Jerry Hook, poinformował, że 18 stycznia, czyli w najbliższy wtorek, zostaną zaimplementowane obniżki cen w sklepiku. Oferty będą zmieniały się co tydzień, bazując na danych z gry oraz opiniach społeczności.

Halo Infinite - ceny w sklepiku gry zostaną obniżone - ilustracja #1
Nadchodzącą obniżkę cen ogłosił na Twitterze Jerry Hook ze studia 343 Industries.

Ceny będą więc regularnie modyfikowane, ale ogólnie ma być wyraźnie taniej. Ponadto niektóre elementy dostępne do tej pory wyłącznie w zestawach będzie można kupić samodzielnie. Na razie nie wiadomo, czy osoby, które nabyły przedmioty przed tymi zmianami, otrzymają jakąś rekompensatę.

Przypomnijmy, że darmowy tryb multiplayer Halo Infinite zadebiutował w listopadzie 2021 roku (w ramach otwartej bety), a w grudniu ukazała się płatna kampania fabularna. Gra wydana została na PC, Xboksa One i Xboksa Series X/S. Dostępna jest także w abonamencie Game Pass, zarówno na pecetach, jak i konsolach.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Warto jeszcze wspomnieć, że wczoraj dobiegła końca era Xboksa 360 dla serii Halo. Po wielu latach wyłączono bowiem serwery dla wszystkich odsłon marki wydanych na tę konsolę, czyli Halo: Reach, Halo 4, Halo 3, Halo 3: ODST, Halo: Combat Evolved Anniversary, Spartan Assault oraz Halo Wars. Multiplayer tych produkcji nadal działa jednak na innych platformach, o ile dana pozycja dostępna jest na nich natywnie, a nie w ramach wstecznej kompatybilności.

  1. Recenzja gry Halo Infinite – oldskul jest cool
  2. Halo Infinite – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona marki Halo

Jak zagrać w Halo 5: Guardians na PC z myszką i klawiaturą

Wszystkie odsłony serii Halo dostępne są w streamingowej usłudze xCloud w ramach najdroższego abonamentu Game Pass. Jest to bardzo przydatna opcja dla osób ze słabymi komputerami. Ponadto to jedyny sposób, w jaki można zagrać na „blaszakach” w Halo 5: Guardians, gdyż piąta część cyklu nie doczekała się komputerowej konwersji, podczas gdy pozostałe można kupić w ramach Halo: Master Chief Collection.

Problem polega na tym, że w xCloud dostępne są wyłącznie wersje konsolowe gier i tym samym działają tylko na padach. Na szczęcie jest na to sposób. Aby zagrać w nie za pomocą myszki i klawiatury, będziecie potrzebowali projektu Keyboard & Mouse for Cloud, który dostępny jest w wersjach dla przeglądarek Chrome i Edge. Działa on zaskakująco dobrze, o ile tylko przed rozgrywką w ustawieniach systemowych Windowsa wyłączycie opcję „zwiększenia precyzji wskaźnika” myszy.

  1. Keyboard & Mouse for Cloud (Chrome) - pobierz
  2. Keyboard & Mouse for Cloud (Edge) - pobierz

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.