Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 grudnia 2020, 13:22

autor: Frozen

Gwiazda Gry o tron w nowej wersji hitu sprzed lat

Peter Dinklage, aktor znany m.in. z roli Tyriona Lannistera w Grze o tron, wcieli się w nową wersję Toksycznego mściciela – superbohatera z kultowej serii filmów klasy B stworzonej przez wytwórnię Troma Entertainment.

Jak donosi serwis Deadline, Peter Dinklage (Gra o tron, Trzy billboardy za Ebbing, Missouri) zagra główną rolę w nadchodzącym filmie, będącym rebootem kultowego cyklu The Toxic Avenger. Aktor wcieli się w tytułowego mściciela – nieszczęśnika, który w wyniku kontaktu z toksycznymi odpadami ulega mutacji zmieniającej go w (wyjątkowo brzydkiego) superbohatera.

Gwiazda Gry o tron w nowej wersji hitu sprzed lat - ilustracja #1
Peter Dinklage/Toxic Avenger (źródło:deadline.com).

Nowy Toksyczny mściciel ma być czarną komedią w klimatach Deadpoola Tima Millera z mocnym przekazem proekologicznym. Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiadać będzie Macon Blair (I Don't Feel at Home in This World Anymore, Powstrzymać mrok), a twórcy oryginału – Lloyd Kaufman i Michael Herz – będą pełnili rolę producentów. Reboot stworzy wytwórnia Legendary.

Oryginalny The Toxic Avenger ukazał się w 1984 roku nakładem firmy Troma Entertainment znanej z wydawania niskobudżetowego kina klasy B. Dzieło dorobiło się trzech sequeli, serialu animowanego (Toxic Crusaders) oraz musicalu. Co ciekawe, w 2001 roku wytwórnia odpowiedzialna za stworzenie serii o Toksycznym mścicielu doczekała się hołdu od polskiego studia Nekrosoft w postaci gry komputerowej pod tytułem The Troma Project.