Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2012, 10:25

autor: Aver

Guild Wars 2 umożliwi swobodne zmienianie serwerów tuż po premierze

Firma ArenaNet zapowiedziała, że do czasu „ustabilizowania sytuacji na serwerach” transfery między światami w grze Guild Wars 2 będą darmowe i nieograniczone. Poinformowała także o opcji „guesting”, pozwalającej na grę z przyjaciółmi, których postacie znajdują się na innych serwerach.

Premiera Guild Wars 2 zbliża się wielkimi krokami. Wczoraj pisaliśmy o harmonogramie rynkowego debiutu i liście serwerów. Dziś warto wspomnieć o opcji darmowego transferu postaci pomiędzy światami w okresie bezpośrednio po ukazaniu się gry, o czym można przeczytać w poście na oficjalnej stronie produkcji ArenaNet.

Guild Wars 2 umożliwi swobodne zmienianie serwerów tuż po premierze - ilustracja #1
Guild Wars 2 zadebiutuje 28 sierpnia

Według informacji zamieszczonych na stronie, tuż po premierze Guild Wars 2 „gracze będą mogli dokonywać transferów między światami bez ograniczeń”. Taka sytuacja ma trwać do chwili, gdy „populacja serwerów będzie w większości stabilna”. Wówczas przenoszenie postaci zostanie ograniczone do jednego razu na tydzień i ma kosztować określoną liczbę klejnotów, w zależności od zapełnienia docelowego świata.

Gracze będą mogli wybierać światy znajdujące się zarówno na serwerach amerykańskich, jak i europejskich. Jedynym ograniczeniem ma być konieczność zaopatrzenia się w lokalną wersję gry – Guild Wars 2 sprawdzi numer seryjny zakupionej wersji i określi, czy odpowiada on miejscu, gdzie została nabyta kopia tytułu.

Ponadto już po premierze twórcy z ArenaNet uruchomią funkcję „guesting”, która pozwoli na odwiedzanie znajomych grających na innych serwerach bez konieczności przenoszenia swojej postaci. Opcja ma być darmowa, ale goście nie będą mogli uczestniczyć w rozgrywkach World vs. World.

Jak na razie studio ArenaNet nie wypowiedziało się, czy w Guild Wars 2 będzie obecny polski serwer. Z tego powodu serwisy Guild Wars Fan Blog oraz GuildWars.pl zorganizowały specjalną ankietę, której celem jest wybranie głównego i zapasowego nieoficjalnego serwera dla polskiej społeczności.

Guild Wars 2 ukaże się 28 sierpnia na PC. Nadal można składać zamówienia przedpremierowe na tytuł w sklepie na oficjalnej stronie gry. Osoby, które się na to zdecydują, będą mogły zagrać w produkcję ArenaNet już 25 sierpnia od godziny 9:00.