Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2013, 16:27

autor: qjin

Guild Wars 2 na infografice podsumowującej pierwszy rok istnienia

Guild Wars 2, jedna z popularniejszych gier MMO ostatnich lat, świętuje dziś pierwszy rok istnienia. Firma ArenaNet opublikowała z tej okazji infografikę podsumowującą ostatnie dwanaście miesięcy gry.

Guild Wars 2 trafiło do tej pory do rąk ponad 3,5 mln graczy - Guild Wars 2 na infografice podsumowującej pierwszy rok istnienia - wiadomość - 2013-08-28
Guild Wars 2 trafiło do tej pory do rąk ponad 3,5 mln graczy

Dzisiaj Guild Wars 2 obchodzi swoją pierwszą rocznicę. Z tej okazji twórcy gry podzielili się infografiką przedstawiającą dotychczasowe osiągnięcia i statystyki. Do tej pory produkcja firm ArenaNet i NCsoft rozeszła się w nakładzie ponad 3,5 miliona egzemplarzy, co czyni z niej najszybciej sprzedający się tytuł MMO w historii. Źródłem tej informacji jest firma DFC Intelligence, która wzięła pod uwagę pierwsze dziewięć miesięcy sprzedaży zarówno pudełkowych, jak i cyfrowych wersji w Północnej Ameryce, Australii i Europie.

Podzielono się również statystykami ściśle powiązanymi z rozgrywką. W świecie Guild Wars 2 przebywa jednocześnie przeszło 460 tysięcy graczy, czyli więcej niż cała populacja Islandii. Spośród ras najczęstszym wyborem okazują się ludzie, a zaraz za nimi Nornowie, natomiast humanoidalne bestie zwane Charrami są najmniej popularne. W kwestii klas też nie ma żadnego zaskoczenia – najwyżej w rankingu jest wojownik, a najniżej ulokowani są mesmer i inżynier. Pełna lista znajduje się na infografice zamieszczonej poniżej.

Infografika podsumowująca pierwszy rok istnienia Guild Wars 2 - Guild Wars 2 na infografice podsumowującej pierwszy rok istnienia - wiadomość - 2013-08-28
Infografika podsumowująca pierwszy rok istnienia Guild Wars 2

Guild Wars 2 jest grą MMO, która nie wymaga opłat abonamentowych, a bazuje przede wszystkim na nieobowiązkowych mikropłatnościach. Twórcy starają się regularnie wdrażać kolejne aktualizacje i rozbudowywać dostępny świat. Niedawno doczekaliśmy się kolejnego rozdziału Żyjącej Opowieści, a 3 września autorzy przywrócą do gry zawartość Super Adventure Box, początkowo przygotowaną na Prima Aprilis.

Warto jeszcze wspomnieć, że od czasu do czasu studio ArenaNet serwuje graczom darmowy weekend z Guild Wars 2 – jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w tę produkcję MMO, to wyglądajcie szansy na bezpłatną wizytę w fantastycznym świecie Tyrii.