Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2013, 14:28

autor: Hed

GTA V na PC pod koniec roku - sugeruje wypowiedź pracownika firmy Nvidia [news zaktualizowany]

Grand Theft Auto V jest jedną z gier, dla której posiadacze pecetów zbroją się w lepszy sprzęt. Ta wypowiedź jednego z pracowników firmy Nvidia jest interpretowana jako sugestia, że wersja na tę platformę jest w przygotowaniu.

Aktualizacja: Ben Berraondo z europejskiego oddziału firmy Nvidia zdementował poniższe przypuszczenia. Berraondo wyjaśnił, że wypowiedź skierowana do inwestorów wyrażała ogólny entuzjazm dla stanu branży gier, a nie informacje, jakie posiada producent. Mówiąc inaczej, Nvidia nie ma żadnej wiedzy na temat możliwości przeniesienia Grand Theft Auto V na PC. Firma przeprosiła za wprowadzenie w błąd.

Wypowiedź pracownika firmy Nvidia sugeruje, że GTA V trafi na PC. - GTA V na PC pod koniec roku - sugeruje wypowiedź pracownika firmy Nvidia [news zaktualizowany] - wiadomość - 2013-08-14
Wypowiedź pracownika firmy Nvidia sugeruje, że GTA V trafi na PC.

Firma Nvidia pośrednio zasugerowała, że pecetowa wersja Grand Theft Auto V jest w przygotowaniu. Taka sugestia padła podczas konferencji dotyczącej wyników z drugiego kwartału 2014 roku fiskalnego, którą relacjonował między innymi serwis Seeking Alpha. Chris Evenden, starszy dyrektor do spraw relacji z inwestorami, powiedział, że „gracze szykują swoje systemy na silny katalog gier, jakie pojawią się pod koniec roku, w tym tak duże marki, jak Call of Duty: Ghosts, Grand Theft Auto V oraz Assassin’s Creed IV”.

Powyższe zdanie padło we fragmencie poświęconym zmianom, jakie zachodzą na rynku pecetowym. Evenden zauważył, że słabsze laptopy walczą z tabletami, ale sprzedaż wyspecjalizowanych komputerów do grania i stacji roboczych wzrasta. „Większość konsumentów wykorzystuje peceta do ogólnych rzeczy” – wyjaśnił przedstawiciel firmy Nvidia. Jego zdaniem te funkcje mogą z powodzeniem przejąć urządzenia przenośne. Gracze potrzebują za to mocnych konfiguracji.

Trudno ocenić czy wypowiedź Evendena była pomyłką. Jest możliwe, że pracownik Nvidii przez przypadek włączył do wyliczenia grę Rockstara. Producent GTA do tej pory nie potwierdził przecież, że przeniesie „piątkę” na komputery. Nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył. Tymczasem, gracze pecetowi upominają się o konwersję w petycji, którą podpisało 300 tysięcy osób. Niedawno pisaliśmy, że Rockstar szuka pracowników, którzy pomogą w przeniesieniu najnowszych tytułów na PC.

  1. Oficjalna strona Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V to kolejna gra akcji, rozgrywająca się w otwartym świecie. Rockstar ponownie pokaże w niej mieszankę czarnego humoru, brutalności i swobody. Tym razem jednak pokierujemy losami trzech zupełnie różnych bohaterów, którzy wspólnie przeprowadzają napady. Nowy system pozwoli swobodnie przełączać się między postaciami. Gra będzie oferowała także multiplayer – jego szczegóły poznamy 15 sierpnia. GTA V wyjdzie 17 września na Xboksie 360 i PlayStation 3.

Kup Grand Theft Auto V dychę taniej!

Nie kupiłeś jeszcze GTA V? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Składając w Sklepie GRY-OnLine zamówienie przedpremierowe na grę podaj w kasie kod lossantos i zgarnij 10 zł rabatu. Oferta ważna tylko w sprzedaży przedpremierowej.

  1. GTA V w Sklepie GRY-OnLine