Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2020, 15:03

autor: aadamus

GTA Online z nową mapą. Plotki na temat nadchodzącej aktualizacji

Pojawiły się pierwsze plotki związane z grudniową aktualizacją do GTA Online. Sugerują one, że ma być to największa łatka, jaka ujrzała światło dzienne i wprowadzi ona między innymi nową mapę. Postanowiliśmy przyjrzeć się im bliżej i przeanalizować sytuację.

W skrócie:

  1. pojawiły się plotki sugerujące, że nadchodząca aktualizacja do GTA Online wprowadzi nową mapę;
  2. źródła plotki są trudne do zweryfikowania, przez co ciężko określić ich prawdziwość;
  3. teledysk The Valley of The Pagans grupy Gorillaz ma sugerować nową lokację, problemem jest jednak, że materiał został zdjęty z oficjalnego kanału zespołu.

Co roku w grudniu do GTA Online trafia aktualizacja, implementująca szereg nowości (w zeszłym roku dodawała duży napad – The Diamond Casino Heist). W związku z tym pojawiły się pierwsze plotki o tym, co może wprowadzić najbliższy patch. Według nich do gry ma trafić nowa mapa. Gdyby okazało się to prawdą, to byłby to pierwszy raz, kiedy to Rockstar zdecydował się powiększyć świat GTA Online. Jednak jakie są na to szanse? Przeanalizujmy sytuację.

Źródłem plotek jest serwis Rockstarmag. Autor artykułu – Liberty93, powołując się na swoje źródła, podał, że grudniowa aktualizacja będzie największą, jaka do tej pory trafiła do GTA Online i wprowadzi ona między innymi nową mapę. Jako podparcie swoich słów podaje on fragmenty pochodzące z konferencji dla inwestorów Take-Two (firmie tej podlega Rockstar). W transkrypcji spotkania można znaleźć następujące stwierdzenie:

Zarówno Grand Theft Auto Online, jak i Red Dead Online otrzymają ważne aktualizacje jeszcze w tym roku fiskalnym (do 31 marca 2021 roku – przyp. autora), obejmujące rozbudowę Profesji na pograniczu w Red Dead Online, a także największą aktualizację Grand Theft Auto Online, zawierającą świeże podejście do napadów w nowych lokacjach.

Powyższy cytat faktycznie potwierdza, że do GTA Online w najbliższych miesiącach zawita duża aktualizacja, nie sugeruje jednak, że do gry faktycznie zaimplementowana zostanie dodatkowa mapa i kiedy miałoby to nastąpić. Wspomina natomiast o kolejnych napadach w nowych lokacjach, które mogą rzeczywiście zbliżać się wielkimi krokami. Ostatnie zmiany w produkcji oraz uruchomione wydarzenie sugerują bowiem, że faktycznie mogą się one pojawić. Nie mają to być jednak kompletnie nowe miejsca, a już istniejące, tyle że rozbudowane.

Kolejnym argumentem, który rzekomo ma sugerować pojawienie się nowej mapy, jest opublikowany niedawno teledysk grupy Gorillaz – The Valley of The Pagans. Ostatnie ujęcia z klipu mają prezentować miejsce, do którego trafimy wraz z aktualizacją. Zwróćmy jednak uwagę na fakt, że wyspa ta wygląda identycznie, jak ta z okładki wydanego w 2010 roku albumu Plastic Beach. Sytuacji nie poprawia fakt, że film ten został usunięty z oficjalnego kanału YouTube zespołu i obecnie obejrzymy go tylko za pośrednictwem zewnętrznych kont. Sama piosenka oraz teaser do teledysku niezawierający fragmentów z GTA 5 nadal są dostępne i możemy je bez przeszkód zobaczyć. Z czego wynika taki stan rzeczy? Najprawdopodobniej Rockstar zgłosił roszczenia związane z prawami autorskimi i teledysk został usunięty.

GTA Online z nową mapą. Plotki na temat nadchodzącej aktualizacji - ilustracja #1
Fragment z usuniętego teledysku do The Valley of The Pagans…
GTA Online z nową mapą. Plotki na temat nadchodzącej aktualizacji - ilustracja #2
… i okłada albumu Plastic Beach.

Warto także zwrócić uwagę, że sam zespół Gorillaz w ostatnim czasie przejawia zainteresowanie grami. Oprócz wspomnianego powyżej The Valley of The Pagans, opublikowali także piosenkę Pac-Man inspirowaną kultową wręcz marką, oraz pojawili się w show Animal Talking, które realizowane jest w hicie od Nintendo – Animal Crossing: New Horizons.

Jak więc widać, plotki te trzeba traktować z dystansem. Jest tutaj wiele niewiadomych i niepewnych źródeł. Oczywiście szansa, że informacje podawane przez Liberty93 są prawdziwe, lecz na ten moment nie da się tego zweryfikować. Jedyne co nam pozostaje, to czekać na rozwój sytuacji.

  1. GTA Online - poradnik do gry
  2. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto V
  3. Recenzja gry GTA V na PC - Los Santos piękne, jak nigdy przedtem
  4. Niesamowite szczegóły Grand Theft Auto V – gra dopieszczona jak żadna inna
  5. Grand Theft Auto V – poradnik do gry
  6. Mody do GTA 5 – niezłe modyfikacje do Grand Theft Auto V
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach