Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2020, 20:31

autor: Froozyy

GTA Online - Rockstar resetuje konta oszustów „garażowego glitcha”

Konta graczy, którzy korzystali z glitcha w GTA Online pozwalającego na szybkie uzyskanie sporej gotówki, są całkowicie resetowane, co jest dość niecodzienną praktyką u deweloperów ze studia Rockstar Games.

GTA Online - Rockstar resetuje konta oszustów „garażowego glitcha” - ilustracja #1
Glitch ze sprzedawaniem apartamentów może doprowadzić do całkowitego resetu konta w GTA Online.

Jak zapewne doskonale wiecie, w GTA Online nie brakuje rozmaitych glitchów oraz błędów. Gracze bardzo często muszą zmagać się z bugami, aczkolwiek część z nich niejednokrotnie można wykorzystać na swoją korzyść. Na przykład niedawno odkryto glitch, dzięki któremu zakupione nieruchomości (apartamenty i garaże) sprzedawane są za wyższą niż przy kupnie cenę, co pozwala na łatwe zyskanie ogromnych ilości gotówki. Metoda ta została mocno rozpowszechniona, co przykuło uwagę deweloperów z Rockstar Games, którzy, przyznając kary, postanowili zareagować w nieco inny sposób niż zazwyczaj.

Do tej pory gracze korzystający z różnych glitchów powiązanych z gotówką musieli liczyć się z tym, że uzyskane pieniądze mogą im zostać po prostu zabrane z powrotem. Teraz jednak osoby, które nadużywały najnowszego błędu, muszą pogodzić się z pełnym resetem kont (lub nawet banem), co oznacza utratę całego progresu, w tym pieniędzy, przedmiotów i samochodów danej postaci. Twórcy nie mają litości i karę otrzymują nawet 7-letnie profile, a o podjętych środkach właśnie oficjalnie poinformowano.

Warto wiedzieć, że takie czyszczenie kont trwa już od pewnego czasu, a wczoraj miała miejsce kolejna fala kar, która tym razem dosięgnęła wielu użytkowników. Ci w niepochlebny sposób wyrażają się o deweloperach z Rockstar Games, nabijając się nawet, że zamiast zająć się naprawianiem błędów, po prostu idą na łatwiznę. Gracze, którzy stracili cały swój postęp, oznajmiają również, że wrócą do produkcji dopiero przy premierze GTA VI. Natomiast ci, którzy skorzystali z glitcha, a jeszcze nie otrzymali kary, nie powinni spać spokojnie – w każdej chwili może nadejść kolejna fala resetów i banów kont.