Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2021, 12:16

autor: Piotr Sadowski

GTA 5 najpopularniejszą grą na Twitchu w 2021 roku

8 lat po premierze Grand Theft Auto V nadal utrzymuje wysoką popularność i zachwyca graczy.

Z okazji zbliżającego się końca roku Stream Elements podzieliło się całorocznymi statystykami na Twitchu. Najczęściej oglądaną grą 2021 roku było Grand Theft Auto V, przy którym widzowie spędzili 2,1 miliarda godzin. Jest to niesamowity wynik, biorąc pod uwagę fakt, że ten tytuł pojawił się w sprzedaży w 2013 roku. Zaraz za GTA V plasuje się League of Legends z 1,8 miliarda obejrzanych godzin i Fortnite z miliardem godzin spędzonych przed ekranem przez widzów.

GTA 5 najpopularniejszą grą na Twitchu w 2021 roku - ilustracja #1

 

GTA V swój sukces zawdzięcza ciągłemu wsparciu ze strony twórców. Tym, co zapewnia temu tytułowi rekordy popularności na platformach streamingowych, jest tryb online, który w tym miesiącu otrzymał nową aktualizację z gościnnym występem Dr. Dre. Ludzie są zachwyceni multiplayerem, który zapewnia różnorakie możliwości rozrywki (szczególnie popularna jest opcja odgrywania ról). Istnieją nawet dedykowane serwery, na których popularni streamerzy realizują swoje fantazje, wcielając się w różnorakie postacie i dając rozrywkę swoim widzom.

GTA V jest wpierane już od 8 lat i doczekało się wielu portów. Gra oryginalnie trafiła na PS3 i Xbox 360, po czym została przeniesiona na poprzednią generację konsol, a w marcu 2022 roku pojawi się na PS5 i Xbox Series S/X.

Mimo ogromnej popularności Grand Theft Auto V seria zaliczyła też kilka potknięć. Wystarczy spojrzeć na ostatnio wydane GTA The Trilogy: Definitive Edition, które zebrało bardzo słabe recenzje, czy fakt, że fani nadal nie doczekali się zapowiedzi kolejnej odsłony serii.