Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2021, 12:47

autor: Adrian Werner

Green Hell - sprzedaż polskiego hitu przekroczyła 2,5 mln egzemplarzy

Rodzimy zespół Creepy Jar ogłosił, że sprzedał już ponad 2,5 mln egzemplarzy survivalowej gry Green Hell.

Polskie studio Creepy Jar ma powody do zadowolenia. Zespół pochwalił się, że sprzedaż gry Green Hell przekroczyła 2,5 mln egzemplarzy. Na wynik ten składają się tylko wydania na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W rzeczywistości więc produkcja znalazła nawet więcej odbiorców, gdyż dostępna jest także na Nintendo Switch.

Wyniki sprzedaży gry powinny nadal rosnąć. Creepy Jar zdradziło również, że tylko na Steamie 1,11 mln osób dodało Green Hell do listy życzeń. Część z nich prędzej czy później zdecyduje się na zakup.

Przypomnijmy, że Green Hell zadebiutowało w sierpniu 2018 roku na PC we wczesnym dostępie, a wersja 1.0 ukazała się trzynaście miesięcy później. W 2020 r. wydano konwersję na konsolę Nintendo Switch, a trzy miesiące temu gra trafiła na Xboksa One i PlayStation 4.

Od premiery produkcja była intensywnie rozwijana. W ostatnich miesiącach na PC ukazały się dwie pierwsze części darmowego DLC The Spirits of Amazonia, a obecnie trwają prace nad trzecim i ostatnim odcinkiem. W planach są także konwersje Green Hell na Xboksa Series X/S i PlayStation 5.

  1. Green Hell – oficjalna strona
  2. Green Hell – poradnik do gry
  3. Raport z zielonego piekła. Jak rodził się sukces polskiego Green Hell