Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 września 2021, 12:41

Vesemir z Wiedźmina Netflixa podbił serca widzów

Netflix dał nam ostatnio szansę, by po raz pierwszy zobaczyć Vesemira. Fani są zachwyceni Kimem Bodnią w roli starego wiedźmina.

O tym, że Kim Bodnia wcieli się w Vesemira w Wiedźminie od Netflixa wiedzieliśmy od dłuższego czasu. Początkowo wybór ten wzbudzał nieco kontrowersji. Duński aktor znany głównie z roli Franka w debiutanckim filmie Nicolasa Windinga Refna Pusher oraz Konstantina w Obsesji Eve nie pasował wielu osobom do ich wizji poczciwego papy Vesemira.

Dzięki nowym materiałom z serialu, które przedstawiono podczas internetowego wydarzenia Netflixa TUDUM, mieliśmy w końcu okazję zobaczyć, jak aktor prezentuje się w roli starego wiedźmina. Okazuje się, że krótkie sceny z jego udziałem wystarczyły, by zdobyć serca fanów produkcji. W sieci pojawiło się wiele głosów widzów, którzy zachwycają się jego wizerunkiem.

Szczególnie wiele wypowiedzi pojawiło się na Reddicie, gdzie założony został wątek poświęcony serialowemu Vesemirowi.

Jak dla mnie definitywnie wygląda na Vesemira. Zrobili kawał dobrej roboty.

- Riven-Of-2-Voices

Na początku byłem nastawiony sceptycznie, ale teraz, gdy go zobaczyłem, całkowicie zgadzam się z tym wyborem. Wygląda świetnie.

- Cynical229

Wychowywałem się na duńskich filmach z Kimem Bodnią. Początkowo chciałem, by rolę dostał Mark Hamill, ale myślę, że ten gość pokaże nam coś wyjątkowego.

- crapsuit

Kocham tego staruszka Vesemira. Obawiałem się, że spróbują go uatrakcyjnić, tak jak robią to teraz w każdym serialu.

- DragonDon1

Hulk Vesemir Hogan. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć, jak wrestlinguje się z kikimorą albo ghoulem.

- BaronVonElfoz

Kim Bodnia został więc przyjęty przez fanów Wiedźmina z otwartymi ramionami. Wielu z nich liczy na to, że będzie miał okazję jak najdłużej gościć na ekranie. Niestety problemem okazał się kostium bohatera. Po raz kolejny zbroje w serialu Netflixa wzbudzają niechęć widzów. Wcześniej tyczyło się to pancerzy noszonych przez nilfgardzkich żołnierzy. Teraz fani okazali się niezadowoleni ze sposobu, w jaki prezentuje się ubiór Vesemira.

Według wielu komentujących, strój starego wiedźmina nie jest odpowiednio dopasowany i wygląda „tanio”. Niektórzy porównali skórzany pancerz Vesemira do niezbyt udanych cosplayów, jakie mieli okazję widzieć podczas konwentów fantasy.

Kostium jest jednak drugorzędny w stosunku do samego popisu aktorskiego, jaki miejmy nadzieję przedstawi widzom Kim Bodnia. Jeśli sprawdzi się on w swojej roli, to serialowy Wiedźmin zyska kolejnego bohatera zdobywającego serca widzów.

Przekonamy się o tym jeszcze w tym roku. Drugi sezon serialu zadebiutuje na Netflixie 17 grudnia.