Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2022, 15:20

GreedFall 2 zapowiedziane [Aktualizacja #2]

GreedFall 2 zostało zapowiedziane. Początkowo była mowa, że produkcja studia Spiders ma trafić w nasze ręce w przyszłym roku, lecz wygląda na to, iż nastąpiła pomyłka i przyjdzie nam poczekać dłużej na premierę.

Aktualizacja #2

Wygląda na to, że na premierę GreedFall 2 poczekamy jednak do 2024 roku. W opisie poniższego zwiastuna jeszcze wczoraj widniała informacja o debiucie w 2023 r., lecz została potem zmieniona.

Aktualizacja #1

Pojawił się pierwszy teaser GreedFall 2. Jeśli jesteście zainteresowani, to możecie obejrzeć go poniżej. Pojawiła się również karta tytułu na platformie Steam. Co ciekawe, istnieje rozbieżność w dacie premiery. Oficjalny komunikat mówił, że tytuł trafi w nasze ręce w przyszłym roku. We wpisie na Twitterze wspomniano natomiast, że premiera nastąpi dopiero w 2024 roku.

Oryginalna wiadomość

Francuskie studio Spiders zapowiedziało właśnie GreedFall 2: The Dying World, czyli następcę wydanego w 2019 roku RPG-a, osadzonego w fantastycznym uniwersum stylizowanym na XVII wiek. Produkcja ma trafić w przyszłym roku na PC oraz bliżej nieokreślone konsole.

Akcja przedstawiona w „dwójce” ma dziać się trzy lata przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszej części cyklu. Tym razem wcielimy się rdzennego mieszkańca Teer Fradee, który zostaje siłą wywieziony z owej wyspy. W ten sposób trafi na spustoszony przez plagę kontynent Gacane, gdzie spróbuje odzyskać swoją wolność.

Na ten moment nie zdradzono szczegółów związanych z mechanikami rozgrywki, nie licząc wzmianek o taktycznej walce, podróżowaniu z towarzyszami, lawirowaniu między frakcjami i nacisku na dokonywanie wyborów. Możemy więc przypuszczać, że gameplay w ogólnym zarysie raczej nie będzie różnić się od tego, co znamy z pierwszego GreedFall.

GreedFall 2 nie jest jedyną grą, nad którą pracuje obecnie Spiders. We wrześniu na rynek trafi Steelrising – RPG akcji typu soulslike.

  1. Spiders – oficjalna strona