Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2018, 11:18

autor: Aquma

Grecja możliwym miejscem akcji nowego Assassin’s Creeda. Premiera w 2019 roku?

Kolejne plotki sugerują, że nowy tytuł z serii Assassin’s Creed będzie się rozgrywał w starożytnej Grecji. Gra miałaby zadebiutować w 2019 roku.

„Daleka droga do tej Grecji...” - Grecja możliwym miejscem akcji nowego Assassin’s Creeda. Premiera w 2019 roku? - wiadomość - 2018-03-19
„Daleka droga do tej Grecji...”

Serwis Comicbook.com twierdzi, że dotarł do źródła wewnątrz firmy Ubisoft. Zgodnie z informacjami przekazanymi dziennikarzom, akcja nowej gry z serii Assassin’s Creed ma się rozgrywać w starożytnej Grecji. Tytuł miałby pojawić się na rynku w 2019 roku, a proces twórczy rozpoczął się jeszcze przed zakończeniem prac nad Assassin’s Creed: Origins – co sugerowałoby, że podobnie jak w przypadku tamtej gry, deweloperzy otrzymają sporo czasu, by popracować nad swoim tytułem (i zdaje się to dość prawdopodobne, bowiem taka taktyka zaprocentowała lepszą jakością i odzyskaniem nieco nadwątlonego po Unity i Syndicate zaufania fanów).

Mimo że na razie mamy do czynienia wyłącznie z wieściami niepotwierdzonymi, to jednak warto odnotować, iż to już kolejna poszlaka, wskazująca na to, że miejscem akcji nowej części utytułowanej serii stanie się właśnie starożytna Grecja i informacje zdają się składać w spójny obraz. W lutym tego roku Ubisoft rozesłał do wybranych członków społeczności ankietę z zapytaniem o to, w jakim miejscu i czasie powinna toczyć się następna odsłona walki Asasynów i Templariuszy – pierwszą lokatę na liście zajmowała wojna peloponeska – konflikt pomiędzy Atenami a Spartą, który miał miejsce w latach 431-404 p.n.e. Jeszcze wcześniej, w sierpniu zeszłego roku, Raphael Lacoste – dyrektor artystyczny serii Assassin’s Creed – wrzucił na swojego Twittera tajemnicze zdjęcia z greckiej Meteory.

Greckie wakacje Raphaela Lacoste. Yeah, right...
Greckie wakacje Raphaela Lacoste. Yeah, right...

Z drugiej strony, warto odnotować, że trochę ponad tydzień temu w sieci rozeszły się plotki, jakoby miejscem akcji nowego Assassin’s Creeda miała się stać zupełnie inna część świata – Chiny w okresie panowania dynastii Shang i Zhou (1122-1044 p.n.e.). Lokacja ta znalazła się w ankiecie rozsyłanej przez chiński oddział Ubisoftu tamtejszym graczom. Wówczas dowiedzieliśmy się też, że powstający tytuł najprawdopodobniej nosi nazwę kodową Dynasty.

Przypominamy, że ostatnia część omawianego cyklu – Assassin’s Creed: Origins – zadebiutowała na rynku 27 października 2017 roku, w wydaniach na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami). Niedawno swoją premierę miał także drugi dodatek do wspomnianej produkcji, pod tytułem The Curse of Pharaohs (pol. Klątwa Faraonów).

  1. Gdzie zabierze nas Assassin’s Creed 2019? Typujemy settingi
  2. Recenzja gry Assassin’s Creed Origins – najlepsza gra w historii tej serii?
  3. Assassin’s Creed – strona oficjalna