Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2016, 11:38

autor: Draug

Grand Theft Auto V zabierze nas do Liberty City?

W portfolio jednego z artystów pracujących dla Rockstar Games pojawiła się grafika, która sugeruje umieszczenie Liberty City w grze Grand Theft Auto V. Niestety, trudno powiedzieć, czy obrazek można potraktować jako zwiastun fabularnego rozszerzenia.

Liberty City to lokacja bliska sercu każdego fana serii Grand Theft Auto – w końcu na terenie tej właśnie metropolii (wzorowanej na Nowym Jorku) rozgrywała się akcja pierwszej, trzeciej i czwartej odsłony. Z kolei ostatnio pojawiły się pogłoski, które sugerują powrót owego sławnego miasta w GTA V. Ich źródłem jest portfolio Adriana Page’a – grafika pracującego dla Rockstar Games. Użytkownicy GTAForums wypatrzyli tam obrazek, który ponad wszelką wątpliwość prezentuje lokację Middle Park (w obrębie Liberty City właśnie) w odświeżonej wersji, przygotowanej w oparciu o silnik napędzający Grand Theft Auto V. Wprawdzie feralna praca została szybko zdjęta ze strony artysty, ale grafika się zachowała – możecie ją zobaczyć poniżej (wraz z porównawczym screenem z GTA IV).

Liberty City w GTA V (grafika z portfolio Adriana Page'a). - Grand Theft Auto V zabierze nas do Liberty City? - wiadomość - 2016-06-02
Liberty City w GTA V (grafika z portfolio Adriana Page'a).
Liberty City w GTA IV (screen z GTAForums). - Grand Theft Auto V zabierze nas do Liberty City? - wiadomość - 2016-06-02
Liberty City w GTA IV (screen z GTAForums).

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy pojawiają się plotki dotyczące Liberty City w GTA V. Na przełomie 2015 i 2016 roku użytkownik Twittera o ksywce Funmw2 przepowiadał dodanie tego miasta do „piątki”, powołując się na anonimowych informatorów. Podobną tezę głosił też youtuber MrBossFTW, przeprowadziwszy dogłębną analizę gry.

Niestety, nie sposób powiedzieć, co tak na dobrą sprawę zwiastuje to znalezisko. Czyżby długie milczenie Rockstara w sprawie fabularnych rozszerzeń do „piątki” było spowodowane właśnie tym, że szykowane jest całe nowe miasto? A może to „tylko” część kolejnej aktualizacji GTA Online (który to moduł z racji generowania dużych przychodów pozostaje oczkiem w głowie dewelopera)? Zresztą obrazek może równie dobrze nie zwiastować niczego – niewykluczone, że jest to po prostu stara praca koncepcyjna, która powstała w ramach przygotowywania deweloperów i/lub technologii do produkcji Grand Theft Auto V. Miejmy jednak nadzieję, iż szybkie zdjęcie portfolio artysty z sieci było spowodowane tym, że Rockstar faktycznie ma coś do ukrycia – coś, co zostanie oficjalnie ujawnione, ale jeszcze nie teraz.