Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2015, 17:15

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Grand Theft Auto V - wersja PC na pierwszym zwiastunie

Studio Rockstar nareszcie zdecydowało się pokazać komputerową edycję Grand Theft Auto V w ruchu. Deweloperzy opublikowali pierwszy zwiastun produkcji w wersji PC, Z obrazem w 60 klatkach na sekundę.

Początkowo w Grand Theft Auto V posiadacze blaszaków mieli zagrać jeszcze w styczniu, ale gra zaliczyła dwa poślizgi – na szczęście wydaje się, że nic już nie powinno stanąć na drodze zaplanowanej na 14 kwietnia premierze. Co jakiś czas twórcy produkcji ze studia Rockstar publikują kolejne obrazki z komputerowego wydania gry, a dzisiaj zgodnie z wcześniejszymi obietnicami pokazali pierwszy zwiastun wersji PC. Możemy na nim zobaczyć, jak wygląda usprawniona pod względem graficznym edycja blaszakowa, działająca dodatkowo w 60 klatkach na sekundę – materiał widoczny na trailerze został bowiem uchwycony właśnie w takiej płynności. W związku z tym deweloperzy radzą, by oglądać filmik na jak najmocniejszych urządzeniach, korzystając z pomocy najnowszych wersji przeglądarek internetowych. Słabsze urządzenia i programy mogą bowiem nie poradzić sobie z nagraniem w tak dużej liczbie klatek.

Grand Theft Auto V jest kolejną odsłoną flagowej, gangsterskiej serii studia Rockstar. Tym razem gracze wcielają się w jednego, a w trzech bohaterów – Trevora, Michaela i Franklina, z kolei akcja osadzona jest w Los Santos i w jego okolicach. Produkcja we wrześniu 2013 roku pojawiła się na Xboksie 360 i PlayStation 3, zaś rok później przeniesiono ją na konsole Xbox One i PlayStation 4. Wersja PC ukaże się w przyszłym miesiącu.