Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2013, 14:44

autor: Łukasz Szliselman

Grand Theft Auto V – palenie trawki i inne ekscesy

Opis Grand Theft Auto V udostępniony przez firmę ESRB zdradza, że w grze będzie się dało palić marihuanę. Studio Rockstar nie zamierza spocząć na laurach i coraz bardziej uprzykrza życie specom od kategorii wiekowych.

Czy naprawdę komuś się wydawało, że GTA V będzie grzeczną grą?

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że seria Grand Theft Auto skierowana jest do dorosłych graczy. Gry studia Rockstar słyną z tego, że w najlepsze hulają daleko poza granicami PEGI 18. Jak podaje amerykańska organizacja Entertainment Software Ratings Board (ESRB), zajmująca się przydzielaniem grom wideo kategorii wiekowych, zbliżające się wielkimi krokami Grand Theft Auto V może poszczycić się długą listą „rzeczy zakazanych”. Wśród nich znalazło się miejsce na palenie marihuany. Jak czytamy w oficjalnym opisie GTA V, dokonanym przez ESRB:

W niektórych sekwencjach gracze mogą zażywać narkotyki (np. palić fajkę wodną, zapalać skręta z marihuaną); ponadto przedstawiono wizualnie zażywanie kokainy. Postaci gracza mogą spożywać alkohol i prowadzić pod wpływem.

Raport ESRB jest bardzo szczegółowy, jeśli chodzi o czynności, przy których rodzice nie chcieliby zastać swoich pociech. Prócz okazyjnego zapalenia trawki, bohaterowie „piątki” będą mogli prowadzić po pijaku, odwiedzać domy publiczne oraz siać spustoszenie za pomocą broni palnej, białej i różnego rodzaju ładunków wybuchowych. W pewnych okolicznościach pojawi się też nagość – np. podczas tańca erotycznego w klubie nocnym, a także w scenie, w której wystąpią roznegliżowani członkowie kultu. Nie zabraknie też tony niepoprawnych politycznie żartów i przekleństw. Zresztą, czy kogoś dziwi obecność podobnej zawartości w grze z cyklu GTA?

Premiera Grand Theft Auto V już za niecały miesiąc. Gra zadebiutuje 17 września na Xboksie 360 i PlayStation 3. Internetowa petycja w związku z pecetowym wydaniem produkcji zebrała do tej pory ponad 300 tysięcy podpisów. Niestety Rockstar nadal milczy w tej sprawie.

Kup Grand Theft Auto V dychę taniej!

Nie kupiłeś jeszcze GTA V? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Składając w Sklepie GRY-OnLine zamówienie przedpremierowe na grę podaj w kasie kod lossantos i zgarnij 10 zł rabatu. Oferta ważna tylko w sprzedaży przedpremierowej.

  1. GTA V w Sklepie GRY-OnLine
  1. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto V