Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 czerwca 2022, 09:31

Za kamerą filmu Gran Turismo stanie reżyser Dystryktu 9; znamy zarys fabuły

Poznaliśmy konkretne informacje na temat ekranizacji Gran Turismo. Wiemy, kto wyreżyseruje produkcję i na czym skupi się fabuła filmu.

W SKRÓCIE:
  • Film bazujący na marce Gran Turismo zadebiutuje w 2023 roku.
  • Opowie historię gracza, który został profesjonalnym kierowcą wyścigowym.
  • Reżyserią produkcji zajmie się Neill Blomkamp.

W ubiegłym miesiącu ogłoszono, że Sony pracuje nad kilkoma ekranizacjami swoich znanych gier. Wśród nich znalazły się m.in. God of War oraz Horizon: Zero Dawn, co prawdopodobnie nikogo nie zdziwiło.

O wiele większym zaskoczeniem był jednak fakt, że firma zamierza również wyprodukować film na podstawie Gran Turismo. Teraz zaś poznaliśmy więcej konkretnych informacji na temat owego niespodziewanego projektu.

Wyścigi od twórcy Dystryktu 9

Nadchodzący film jest związany z marką Gran Turismo, lecz nie będzie bezpośrednią ekranizacją gry (co byłoby zresztą trudno, bo próżno szukać w niej fabuły). Zamiast tego opowie historię nastoletniego gracza i fana wspomnianego tytułu, który rozpoczyna swoją przygodę w prawdziwych seriach wyścigowych.

Wbrew pozorom będzie to historia oparta na faktach, a konkretnie życiorysie Lucasa Ordóneza. Jest on hiszpańskim kierowcą wyścigowym, który swą karierę zaczął od wirtualnej rywalizacji w Gran Turismo.

Sukcesy w obszarze simracingu pozwoliły mu zasiąść za kółkiem prawdziwych bolidów. Ordónez ścigał się w kilku seriach, a jego największym osiągnięciem jest prawdopodobnie zajęcie drugiego miejsca w prestiżowym wyścigu Le Mans w klasie LMP2.

Wiemy już także, kto stanie za kamerą produkcji. Reżyserią zajmie się Neill Blomkamp, czyli twórca znany przede wszystkim z filmu Dystrykt 9. Za scenariusz odpowiadać będzie zaś Jason Hall, który maczał palce przy Snajperze Clinta Eastwooda.

Wiemy także, kiedy będziemy mogli obejrzeć film. Jego premiera została wyznaczona na 11 sierpnia 2023 roku.

Lucas Ordónez nie jest jedynym kierowcą, który rozpoczął karierę od simracingu. Podobną historią pochwalić się może Jann Mardenborough. Brytyjczyk zaczynał od wirtualnego ścigania w ramach Akademii Gran Turismo, a ostatecznie wziął udział w prawdziwych wyścigach serii GP3, GP2 oraz w wyścigu Le Mans.

Aktualnie w Formule 2 ściga się zaś Cem Bolukbasi, który zapewnił sobie miejsce w zespole Charouz Racing System dzięki świetnym wynikom w Formula One eSports Series.

  1. Sony Pictures Entertainment – oficjalna strona