Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2019, 09:30

autor: Serek

Gran Turismo 7 na PS5 będzie silnie inspirowane GT2 i GT3

Nowa odsłona Gran Turismo ma łączyć najlepsze cechy starszych odsłon z możliwościami obliczeniowymi nowej generacji konsol. Tak twierdzi Kazunori Yamauchi, szef Polyphony Digital. Bardzo możliwe również, że tytuł wykorzysta VR.

Nowe Gran Turismo powoli nabiera kształtów. - Gran Turismo 7 na PS5 będzie silnie inspirowane GT2 i GT3 - wiadomość - 2019-07-04
Nowe Gran Turismo powoli nabiera kształtów.

Mimo że Gran Turismo Sport ukazało się w październiku 2017 roku, to produkcja wciąż jest wspierana i poszerzana o dodatkową zawartość. Tak czy inaczej, fani tych ekskluzywnych dla konsol Sony wyścigów zaczynają myśleć o kolejnej części serii. Rąbka tajemnicy na temat przyszłej odsłony cyklu uchylił w wywiadzie dla GT Planet Kazunori Yamauchi. Szef Polyphony Digital, czyli studia odpowiedzialnego za grę, zdradził, że jego zespół pracuje już nad kolejnym Gran Turismo, a także dodał:

Myślę, że następna odsłona, którą stworzymy, będzie połączeniem przeszłości, teraźniejszości i przyszłości - kompletną formą Gran Turismo.

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego Yamauchi mówi o przeszłości. Wynika to z faktu, że twórca miał wiele okazji, by pograć w starsze odsłony cyklu (szczególnie GT2 oraz GT3) i zobaczył w nich wiele ciekawych rozwiązań, o których zdążył już zapomnieć. Dlatego historyczny wpływ serii ma być odczuwalny podczas ogrywania wciąż niezapowiedzianej oficjalnie nowej części.

Naturalnie nikogo nie powinno dziwić, że przyszła odsłona Gran Turismo zostanie udostępniona również (lub tylko) na nowej generacji konsol. Dziennikarzy z GT Planet zaciekawiło, w jaki sposób studio Polyphony Digital wykorzysta potencjał drzemiący w PlayStation 5. CEO firmy odpowiedział następująco:

Pierwszą rzeczą, na którą wpłynie większa moc obliczeniowa, będzie VR. Nie sądzę, by było cokolwiek innego, co wymaga równie dużej mocy. Naprawdę lubię wirtualną rzeczywistość i wierzę w jej możliwości. Co więcej, uważam że świetnie nadaje się do gier wyścigowych.

Po wypowiedziach prezesa Polyphony Digital możemy wysnuć nieśmiałe wnioski na temat kształtu nadchodzącej odsłony Gran Turismo. Szykuje się produkcja, która połączy cechy starszych części z nowymi rozwiązaniami, takimi jak chociażby VR. Znając zamiłowanie twórców do detali, możemy spodziewać się naprawdę dobrej gry wyścigowej.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Gran Turismo