Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2022, 15:40

Gracze podekscytowani Hogwarts Legacy; mapa wygląda na sporą

Wczorajsza prezentacja Hogwarts Legacy została bardzo ciepło przyjęta przez graczy. W sieci można znaleźć bardzo dużo pozytywnych komentarzy odnoszących się do tego tytułu. Zwrócono także uwagę na to, jak rozległa może być mapa tytułu.

Nie milkną echa wczorajszego pierwszego pokazu gameplayu gry Hogwarts Legacy podczas specjalnego wydania PlayStation State of Play. Całość trwała nieco ponad 22 minuty i składała się z części ukazującej rozgrywkę oraz wywiadów z twórcami. Obie spotkały się z ciepłym odbiorem ze strony graczy.

Ciepłe przyjęcie na YouTube...

Sam gameplay z Hogwarts Legacy obejrzały już przeszło dwa miliony osób na kanale PlayStation na YouTube. Do momentu pisania tych słów materiał zebrał 122 tysiące łapek w górę. W komentarzach również mamy festiwal pochwał. Internautom podobają się między innymi odwzorowanie świata Harry'ego Pottera i klimat gry. Pojawiają się też opinie, że to, co zaprezentowano, znacznie przewyższa oczekiwania.

By nie być całkowicie gołosłownym, przejrzyjmy kilka komentarzy zamieszczonych pod gameplayem Hogwarts Legacy na oficjalnym kanale PlayStation na YouTube:

„Prawie się popłakałem, oglądając to. To gra o Hogwarcie, o jakiej zawsze marzyłem. Na pewno pomaga mi w tym fakt, że jestem fanem gier RPG z otwartym światem, a ta wydaje się właśnie taka! Nie mogę się doczekać! Walka wygląda za***ście! To przekroczyło wszelkie moje oczekiwania. Co rusz pojawiały się informacje, które mnie zadziwiały” – Xtian W. -Snake Eater-.

„To jest gra, na którą czekałem ponad 15 lat i która może okazać się zupełnie nowym rozdziałem w gatunku RPG. Czuję się, jakbym wrócił do czasów dzieciństwa. Wielkie dzięki twórcom za to arcydzieło i myślę, że mówię to w imieniu wszystkich fanów Pottera” – Ben.

„Ta gra jest prawdziwym odzwierciedleniem tego, czego wszyscy oczekiwali od RPG Harry Potter. Ma wszystko, czego chciałem, a nawet więcej. Warto było czekać, aby dostać odpowiednią produkcję” – Akin Özer.

„Otoczenie wygląda przepięknie, a dialogi wydają się zaskakująco dopracowane. Mam nadzieję, że rozgrywka okaże się równie dobrze zintegrowana, jak to wygląda tutaj” – tenou213.

„To tak, jakby zapytali fanów >>Czego byście chcieli w grze o Harrym Potterze?<< i dali im WSZYSTKO. Dostrzegamy to, twórcy, i kochamy was” – Pastelle.

W komentarzach pojawiły się jednak również pewne wątpliwości. Oto jedna z nich:

„Tym, co mi się nie spodobało, było to, że ludzcy wrogowie po prostu stoją i czekają, aż zostaną zaatakowani lub aż czyjś inny atak dobiegnie końca. Mam nadzieję, że uda się to poprawić przed premierą” – SooRandomTV.

…i na Reddicie

Również na Reddicie możemy znaleźć sporo pochwał pod adresem zaprezentowanego gameplayu Hogwarts Legacy. Oto kilka wypowiedzi:

„Warzenie eliksirów, uprawa roślin, opieka nad stworzeniami... Wszystko to jest lepsze, niż sobie wyobrażałem. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki zaimplementowano Pokój Życzeń. Pierwsze dwie godziny mojej rozgrywki to będzie tylko chodzenie po Zamku. Bardzo się cieszę, że przerosło to nasze oczekiwania” – FPBagel.

„Wygląda to bardzo dobrze! Cieszę się, że uwzględnili rzeczy z książek, których nie było w filmach. Wygląda to bardzo podobnie do materiału źródłowego. Rzeczy takie jak Irytek, Binns – duch profesor od historii, kuchnia, wszystkie pokoje wspólne itp. Jestem podekscytowany!” – MyHomeboyPablo.

Pojawiły się również podsumowania obrazkowe. Oto jedno z nich.

Gracze podekscytowani Hogwarts Legacy; mapa wygląda na sporą - ilustracja #1
Źródło: Reddit.

Mimo ogólnego podniecenia, niektórzy na Reddicie też zwracają uwagę na pewne mankamenty. Pojawiają się np. narzekania na modele postaci i niepotrzebne fragmenty QTE czy obawy przed natłokiem nieciekawych przedmiotów kolekcjonerskich. Można również znaleźć fanów książek wskazujących na pewne nieścisłości w uniwersum. Mowa tu chociażby o tym, że w normalnych warunkach nie mogłoby dojść do „zderzenia” zaklęć, jakie pojawiło się w pewnym momencie (różdżki musiałyby mieć ten sam rdzeń) czy błędy w działaniu zaklęcia Accio.

Wielkość mapy

Wśród elementów, które jeszcze zwróciły uwagę graczy, jest mapa, która pojawiła się na chwilę podczas segmentu z wypowiedziami twórców. Gracze zwracają uwagę, że jest ona ogromna, a sam Hogwart zajmuje tylko niewielką jej część (bądź nawet w ogóle go nie ma, a to co widzimy na filmie to zaledwie fragment większej całości). Tutaj oczywiście też pojawiają się pewne obawy, czy świat nie będzie jedynie wydmuszką i czy zostanie wypełniony ciekawą zawartością, a nie „zapychaczami”.

Kwestia mikropłatności

Wielu graczy zastanawia się także, czy w Hogwarts Legacy będą obecne mikropłatności. Na razie jeden z twórców tytułu uspokaja na Twitterze – na ten moment ich implementacja nie jest planowana. Jak jednak będzie ostatecznie? Wszystko powinno okazać się jasne w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Gracze podekscytowani Hogwarts Legacy; mapa wygląda na sporą - ilustracja #3

Przypominamy, że Hogwarts Legacy ma zadebiutować pod koniec bieżącego roku. Według oficjalnego FAQ, gra pojawi się na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One, Xboksie Series X/S oraz Nintendo Switchu.

  1. Oficjalna strona gry Hogwarts Legacy

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej