Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2021, 14:33

autor: Miłosz Piotrowski

Gracze instalują Cyberpunka 2077 1.0 na PS4, by zdobyć zbugowane trofeum

Wersja Cyberpunka 2077 na PlayStation spotkała się z bardzo krytycznym przyjęciem. Problemy z nią związane można by było wymieniać godzinami. Ostatni patch 1.2 i hotfix 1.21 naprawiły wiele z nich, ale nie wszystkie. Okazało się, że by odblokować jedno z trofeów gracze muszą cofnąć się do wersji 1.0.

Problem dotyczy trofeum Bywalec - Frequent Flyer. By je odblokować, gracz musi odnaleźć wszystkie punkty szybkiej podróży. Łącznie jest 150 takich miejsc, jednak po najnowszej aktualizacji gracze narzekają, że jedno z nich jest niemożliwe do okrycia. Chodzi o Metro: Memorial Park.

Sprawdziłem każdy punkt szybkiej podróży, mam 149/150. Brakuje mi tylko „Metro: Memorial Park”. Nie pojawia się, nawet kiedy stoję tuż przed nim. W każdym razie trofeum powinno normalnie zostać odblokowane z dużo mniejszą liczbą odkrytych punktów niż wszystkie 150 – pisze jeden z graczy.

Łowcy trofeów szybko zidentyfikowali źródło problemu i znaleźli rozwiązanie. Okazało się, że zdobycie Bywalca wymaga powrotu do wersji 1.0 gry, co z oczywistych względów nie jest przyjemnym doświadczeniem. Ponadto, by mieć możliwość zdobycia tego trofeum, trzeba dotrzeć do aktu 2. Gracze, którzy zdecydowali się na taki krok, niedługo później zaczęli udostępniać na forach filmiki z najzabawniejszymi bugami z pierwotnej wersji gry.

By powrócić do wersji 1.0, należy odinstalować grę, a następnie zainstalować ją z wyłączonym Internetem, tak by konsola nie miała możliwości ściągnięcia najnowszej aktualizacji. Patch 1.2 zadebiutował pod koniec marca, lista zawartych w nim poprawek była bardzo długa, jednak gra wciąż ma sporo niedociągnięć. Znaczną poprawę widać jedynie na PlayStation 4 Pro. W przypadku pozostałych konsol sytuacja wciąż pozostawia wiele do życzenia.

  1. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna