Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2023, 12:09

autor: Maciej Gaffke

Wyjątkowa planeta w Starfieldzie przyciąga gwiezdnych osadników, gracz odkrył ją po 180 godzinach i zbudował na niej kurort

Po spędzeniu prawie 200 godzin w Starfieldzie gracz znalazł dla siebie idealną planetę do zasiedlenia. Wielu innych odkrywców również chcę się teraz na nią dostać.

Źródło fot. Bethesda Softworks
i

Gracze już na dobre zadomowili się w Starfieldzie i chętnie odkrywają kosmos w wydaniu Bethesdy. Jeden z fanów podzielił się niedawno swoim znaleziskiem, którym zachęcił wielu innych podróżników do zakładania własnych obozowisk w tym rejonie wszechświata.

Syrma-IV – nowy dom dla osadników?

Wspomnianym fanem jest Motionreque, który spędził w grze ponad 180 godzin. Dopiero po takim czasie znalazł dla siebie idealną lokację, gdzie mógł się „ustatkować”. Wybudował tam „letni kurort” i postanowił podzielić się swoim odkryciem z innymi – w tym celu nagrał krótki film, na którym przedstawił najlepsze ujęcia z planety Syrma-IV, bo tak właśnie nazywa się „jego miejsce we wszechświecie”.

Lokalne uroki na tyle spodobały się innym odkrywcom, że z zapałem zaczęli pytać o dokładną lokalizację planety. Po udzieleniu informacji przez Motionreque inni gracze również postanowili założyć tam swoje osady.

Mimo że Syrma-IV wypełniona jest różnymi bagnami z wodnymi zwierzętami, to nie przeszkadza to graczom postrzegać jej jako „wakacyjnego kurortu”.

Zaznaczmy, że Todd Howard sam niedawno wypowiedział się o planetach w Starfieldzie. Wyjaśnił mianowicie, dlaczego musiały one zostać „osłabione”.

Oceny Starfielda na Steamie

Choć nowa gra Bethesdy otrzymała wiele pozytywnych recenzji przed premierą, to użytkownicy Steama niekoniecznie podzielają zachwyty ekspertów. Aktualnie tytuł zebrał ponad 90 tysięcy ocen od graczy, z czego 71% jest pozytywnych. Taki wynik daje Starfieldowi najniższe miejsce na liście gier Bethesdy dostępnych na Steamie.

Przypomnijmy, że Starfield ukazał się 6 września na PC oraz konsolach Xbox Series X/S. Tytuł od dnia premiery można ogrywać również w Game Passie.

  1. Starfield – nasza recenzja
  2. Starfield – poradnik do gry
  3. Starfield – oficjalna strona

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

Kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionym dla pojedynczego gracza. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka. W GRY-Online.pl zajmuje się głównie newsowaniem.

więcej