Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2021, 11:38

autor: Qskan

Gracz Minecrafta stworzył idealny okrąg w grze bez modów, to niezwykłe osiągniecie

Jednemu z graczy Minecrafta udało się dokonać rzeczy pozornie niemożliwej – stworzyć idealne koło, i to bez pomocy żadnych modyfikacji.

W grze wykorzystującej kwadratowe bloki stworzenie koła wydaje się zadaniem karkołomnym, a wręcz niemożliwym. Jak jednak pokazuje jeden z graczy, da się to zrobić, i to bez żadnych modów. Mysticat opublikował na swoim kanale YouTube film, w którym objaśnia, jak w grze Minecraft stworzyć idealny okrąg.

Jak wyjaśnia Mysticat, już wcześniej znane były sposoby na zbudowanie konstrukcji o kształcie zbliżonym do koła. Jeden z nich polega na zainstalowaniu szyny na szczycie kilku bloków, otoczeniu tej konstrukcji innymi blokami, pospamowaniu minecartów i umieszczeniu ich w śródku. Po zniszczeniu szyny i dotknięciu całości naszym oczom ukazuje się kolisty kształt. Jednak to nie wystarczyło ambitnemu graczowi, który poszedł kilka kroków dalej.

Stworzenie idealnego koła wymaga dobrej znajomości mechanik gry, fizyki oraz poleceń, które należy w odpowiednich momentach wpisać w panelu konsoli, by odpowiednio nagiąć zasady rządzące światem Minecrafta.

Nie będziemy opisywać całego procesu powstawania koła, ale musicie wiedzieć, że do jego stworzenia użyto stojaków na zbroję, których duża liczba została zespawnowana w w taki sposób, by utworzyć niemal idealne koło. Finalnie Mysticat otrzymał prawdziwie okrągły basen złożony z bloków piasku.

Gracz Minecrafta stworzył idealny okrąg w grze bez modów, to niezwykłe osiągniecie - ilustracja #1
Mały basen dla człowieka, ale wielkie osiągnięcie dla graczy; Źródło: YouTube - Mysticat

Jakby tego było mało, Mysticat nie poprzestał na okręgu, ale zajął się również innym, z pozoru niemożliwym do wykonania w Minecrafcie geometrycznym tworem – kulą. Jeśli chcecie zobaczyć, jak poszło mu z przestrzenną bryłą, zapoznajcie się z filmem poniżej: