Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 kwietnia 2021, 14:10

autor: Karol Laska

Gra o tron obchodzi 10. urodziny. HBO zapowiada szereg atrakcji

Słynna serialowa Gra o tron obchodzi w tym roku 10. rocznicę swojego powstania. W związku z zaistniałym jubileuszem HBO przygotowało dla fanów parę miłych atrakcji.

Mija już dziesięć lat, od kiedy to po raz pierwszy na ekranach telewizorów pojawiła się kultowa Gra o tron. HBO postanowiło uczcić ten jubileusz specjalnym wydarzeniem nazwanym „The Iron Anniversary” („żelazna rocznica”). Co w związku z tym? Na dobry początek zapoznajcie się z okolicznościowym klipem.

Przejdźmy jednak do konkretów, bo te obiecują sobą całkiem wiele. W najbliższych tygodniach w serwisie HBO Max (niedostępnym w Polsce) pojawią się specjalne zakulisowe materiały w postaci wywiadów z twórcami serialu albo niepublikowanych wcześniej scen. Będzie to więc nie lada gratka dla wszystkich fanów GoT-a, którzy nieco się za nim stęsknili.

Ponadto od 10 kwietnia ruszy specjalna akcja nazwana Game of Thrones „MaraThrone”, czyli wyzwanie polegające na binge-watching wszystkich odcinków pierwszego sezonu serialu. Osoby biorące udział w tejże inicjatywie przyczynią się do wsparcia wielu organizacji społecznych i charytatywnych, jak na przykład UNICEF czy Women for Women International (via Variety).

W najbliższym czasie ruszy także nowa seria różnego rodzaju produktów spod serialowej marki. Ucieszą się na pewno fani figurek Funko POP, gdyż pojawią się ich najnowsze wersje przedstawiające najpopularniejsze postacie z Gry o tron.

A dla złaknionych większej liczby produkcji w uniwersum przypominamy, że lada moment mają ruszyć zdjęcia do prequela GoT-a pod tytułem House of the Dragon. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

  1. Recenzja finału Gry o tron
  2. Strona internetowa HBO Max