Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2022, 20:49

11-latek podbija Internet grą o Harrym Potterze stworzoną z pomocą AI

11-latek opracował tekstową przygodówkę osadzoną w uniwersum Harry’ego Pottera. Do tego celu wykorzystał on sztuczną inteligencję ChatGPT.

Źródło fot. ChatGPT
i

ChatGPT to sztuczna inteligencja, która potrafi wygenerować tekst na podstawie zadanego mu pytania lub konkretnego polecenia. W ostatnich dniach bije ona rekordy popularności. Wszystko to za sprawą wysokiej jakości tworzonych przez nią dzieł (mogliście się o tym przekonać za sprawą naszego wczorajszego tekstu). Jak się okazuje, SI może również posłużyć do stworzenia gry. To właśnie w ten sposób pewien 11-latek opracował tekstową przygodówkę osadzoną w uniwersum Harry’ego Pottera, która podbija Internet (via Metaverse Post).

Generowanie takiej gry jest dość proste. Wystarczy wpisać do ChatGPT odpowiednią komendę, która sprecyzuje, czego oczekujecie. Możecie więc wskazać uniwersum, w którym toczy się akcja, czy też liczbę wyborów dialogowych. W przypadku tej konkretnej pozycji instrukcja prezentowała się następująco:

You are a text-based video game where you give me options (A, B, C, and D) as my choices. The setting is Harry Potter. I start out with 100 health.

(Jesteś tekstową grą wideo, w której przedstawiasz mi opcje (A, B, C i D) jako wybory. Gra toczy się w uniwersum Harry’ego Pottera. Zaczynam ze 100 pkt. zdrowia.)

Po wpisaniu tej komendy algorytm wciela się w mistrza gry i rozpoczyna swoją opowieść. Po krótkim wstępie otrzymacie cztery różne opcje wyboru. Po wskazaniu jednej z nich ChatGPT wygeneruje następny kawałek historii i pozwoli Wam podjąć kolejną decyzję.

Jeśli jesteście zainteresowani rozegraniem swojej własnej przygody, to możecie uruchomić SI, korzystając z poniższego linku (należy się najpierw zalogować).

ChatGPT

Trzeba przyznać, że możliwości ChatGPT są imponujące. Jest on w stanie niemal błyskawicznie wygenerować sensowny i spójny tekst. Dzięki temu za sprawą prostej komendy niemal każdy może stworzyć sobie własną przygodę.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

więcej