Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2021, 15:10

Gothic Przebudzenie - Polacy robią fanowski film z kultowego uniwersum

Krakowska grupa filmowa Krowa Robocza pracuje nad filmem Gothic Przebudzenie. Będzie to aktorska, krótkometrażowa produkcja rozgrywająca się w uniwersum stworzonym przez studio Piranha Bytes.

W SKRÓCIE
  1. Grupa filmowa Krowa Robocza przygotowuje fanowski film rozgrywający się w uniwersum Gothica.
  2. Będzie on nosił tytuł Gothic Przebudzenie i skupi się na historii Y'Beriona zanim został on przywódcą sekty na bagnach z pierwszej odsłony cyklu od studia Piranha Bytes.
  3. Trwa zbiórka na realizację projektu.

Seria Gothic jest bliska sercom bardzo wielu polskich graczy – to fakt znany nie od dziś. Nie brakuje osób, które w okresie swojego dzieciństwa oraz wczesnej młodości bardzo mocno żyły produkcjami do niej należącymi, nierzadko wchodziły dzięki nim w świat bardziej dojrzałych dzieł elektronicznej rozrywki, i właśnie przez to zajmują one bardzo istotną rolę w ich życiu. Takimi ludźmi są członkowie krakowskiej grupy Krowa Robocza. Postanowili oni uczcić zbliżającą się wielkimi krokami 20-lecie pierwszego Gothica (tytuł miał swoją oficjalną premierę 15 marca 2001 roku, a 28 marca 2002 roku pojawił się w Polsce) i zrealizować projekt, który planowali od dłuższego czasu – film Gothic Przebudzenie.

Przygotowywana przez rodzimych filmowców produkcja będzie trwającą około 15 minut krótkometrażówką. Ma ona stanowić swoisty prequel pierwszego Gothica i przedstawić historię Beriona (graczom znanego bardziej jako Y'Berion), więźnia zesłanego do kolonii karnej na wyspie Khorinis, który zainspirowany wizjami zsyłanymi przez tajemniczą istotę postanawia wyruszyć na bagna i stworzyć własne stronnictwo - Bractwo Śniącego. Całość ma być horrorem inspirowanym twórczością m.in. pisarza H.P. Lovecrafta oraz reżyserów Johna Carpentera i Sama Raimiego. Małą próbkę tego, czego będzie można się spodziewać po tytule, prezentuje poniższy teaser.

Jeśli projekt Gothic Przebudzenie wzbudził Waszą ciekawość, to możecie wesprzeć finansowo jego powstanie. Zbiórka pieniędzy wystartowała w serwisie zrzutka.pl i potrwa jeszcze przez 142 dni. Ekipa z Krowy Roboczej postawiła sobie na cel zgromadzenie w jej ramach minimum 15 tysięcy złotych. Całą zebraną kwotę przeznaczą na przygotowanie kostiumów i rekwizytów, wypożyczenie sprzętu do nagrywania, dojazd, noclegi i wyżywienie ekipy itp.

Warto zaznaczyć, że twórcy nie będą czerpali żadnych korzyści finansowych ani ze zbiórki, ani z samego filmu. Produkcja zostanie udostępniona za darmo na kanale grupy filmowej Krowa Robocza w serwisie Youtube.

Po lewej możecie zobaczyć lokacje z nadchodzącego filmu, a po prawej to, jak wyglądały one w grze. - Gothic Przebudzenie - Polacy robią fanowski film z kultowego uniwersum - wiadomość - 2021-03-11
Po lewej możecie zobaczyć lokacje z nadchodzącego filmu, a po prawej to, jak wyglądały one w grze.

Gothic Przebudzenie nie będzie rzecz jasna pierwszym projektem autorstwa grupy filmowej Krowa Robocza. Ich dotychczasowe produkcje możecie zobaczyć tutaj i tutaj.

  1. Oficjalna strona studia Piranha Bytes
  2. Gothic - recenzja gry