Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 27 kwietnia 2019, 09:52

Gone Home za darmo w ramach Humble Trove

W Humble Store można obecnie zdobyć za darmo pecetową wersję Gone Home – eksploracyjnej gry przygodowej stworzonej przez niezależne studio The Fullbright Company.

Kolejny prezent w Humble Store. - Gone Home za darmo w ramach Humble Trove - wiadomość - 2019-04-28
Kolejny prezent w Humble Store.

W serwisie Humble Store można teraz zdobyć za darmo Gone Home – eksploracyjną grę przygodową autorstwa niezależnego zespołu The Fullbright Company. Produkcja została udostępniona w ramach tzw. Humble Trove (zestawu gier, do których mają dostęp subskrybenci Humble Monthly), jednak do 3 maja możemy pobrać ją nieodpłatnie nawet wówczas, gdy nie jesteśmy abonentami tej usługi.

Warto odnotować, że udostępniona wersja jest pozbawiona jakichkolwiek zabezpieczeń DRM. By skorzystać z promocji, wystarczy zalogować się na swoje konto w Humble Store, kliknąć w powyższy link i zjechać trochę w dół, by odnaleźć miejsce widoczne na poniższym obrazku. Następnie trzeba kliknąć pole „Free Until 5/3”, wybrać system operacyjny (możliwe opcje to Windows, MacOS i Linux) i rozpocząć pobieranie, klikając stosowny przycisk. Gra wymaga 1,83 GB miejsca na dysku twardym.

Gone Home za darmo do 3 maja.
Gone Home za darmo do 3 maja.

Przypominamy, że Gone Home pojawiło się na komputerach w 2013 roku. W kolejnych latach produkcja trafiła również na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. W swojej recenzji Hed uznał ten tytuł za dobry, ale nie rewolucyjny, doceniając przyziemną historię o ciekawie zarysowanej rodzinie, ale narzekając nieco na nadmierną infantylność i krótki czas rozgrywki.

Powiem szczerze, że Gone Home mi się spodobało, ale daleki jestem od uznania tej gry za niezwykłą, innowacyjną czy nawet odważną. Być może wynika to z faktu, że – jak pisałem – jestem raczej aktywnym odbiorcą kultury. Zawodzi też zastosowana przez studio The Fullbright Company narracja, która bez naprawdę mocnej opowieści po prostu zaczyna nużyć. Niemniej muszę przyznać, że po Gone Home coś we mnie zostało – na pewno nie jest to poczucie zmarnowania dwóch godzin – czytamy w recenzji.

  1. The Fullbright Company – strona oficjalna
  2. Humble Bundle – strona oficjalna