Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 23 kwietnia 2018, 16:40

autor: Krzysztof "Movis" Sobiepan

GOG.com – profile użytkowników już dostępne

Platforma GOG.com zmienia nieco swoje oblicze i prezentuje graczom zupełnie nowe profile użytkownika. W odpowiednich zakładkach znajdziemy teraz opcje zarządzania aktywnością na swoim koncie, biblioteką gier oraz listą znajomych. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, warto też zainteresować się opcjami prywatności.

Na przykładowym profilu dzieje się dużo więcej… - GOG.com – profile użytkowników już dostępne - wiadomość - 2018-04-23
Na przykładowym profilu dzieje się dużo więcej…

Przed weekendem wspominaliśmy, że ekipa zajmująca się platformą GOG.com zamierza dodać do niej bardziej zaawansowane profile użytkowników. Zgodnie z oficjalną informacją zmiana ta weszła już w życie, zarówno na stronie, jak i w kliencie GOG Galaxy, a gracze mogą się cieszyć z nowych funkcji społecznościowych. Preludium do tego kroku stanowiło wprowadzenie nieco lepszych opcji prywatności, które zmienić możecie w tym miejscu. Przejdźmy jednak do konkretów.

…niż na świeżo otrzepanym z kurzu koncie autora. - GOG.com – profile użytkowników już dostępne - wiadomość - 2018-04-23
…niż na świeżo otrzepanym z kurzu koncie autora.

Po zalogowaniu się na swój profil dość łatwo możemy przejść do zakładki przeglądu aktywności, gdzie zobaczymy, co ostatnio udało się osiągnąć w grach naszym znajomym i ewentualnie dodać „na ścianę” coś od siebie, przykładowo zdjęcie czy zrzut ekranu z rozgrywki wraz z podpisem. Podstrona „Profil” jest już nieco bardziej osobista i ujrzymy na niej czas w ostatnio odpalanych grach, zwięzłą informację o sobie, czy przejrzymy całkowite czasy rozgrywki w poszczególne produkcje. Udało mi się też przyłapać glicza – Gwint: Wiedźmińska gra karciana z jakiegoś powodu wyświetliła mi się opisana cyrylicą.

Dzięki sortowaniu łatwo znaleźć np. gry, w które graliśmy ostatnio. - GOG.com – profile użytkowników już dostępne - wiadomość - 2018-04-23
Dzięki sortowaniu łatwo znaleźć np. gry, w które graliśmy ostatnio.

Zakładka „Gry” w zwarty sposób prezentuje całą bibliotekę użytkownika i oddaje graczowi możliwość porównania swoich statystyk z innymi. Kliknięcie na pojedynczą produkcję wyświetli nam zaś wszystkie osiągnięcia z nią związane wraz z ich rzadkością. Całkiem podobnie wygląda zakładka znajomych, gdzie możemy zaprosić i rozpoczynać rozmowy z innymi graczami, podglądać, w co aktualnie „pykają”, śledzić, co ostatnio cieszy się wzięciem w naszych kręgach i tak dalej. Całość zamyka zaś strona, na której dopasujemy wygląd naszego profilu (zarówno kolor, jak i wyświetlaną w tle grafikę, zależną od posiadanych gier) oraz napiszemy parę słów opisu, wyświetlanego potem na głównej karcie profilu.

Wybór obrazka – jedyny właściwy jest Wiesiek. - GOG.com – profile użytkowników już dostępne - wiadomość - 2018-04-23
Wybór obrazka – jedyny właściwy jest Wiesiek.

GOG.com nieco zbliżył się w kwestiach społecznościowych do niekwestionowanego lidera rynku cyfrowych platform na PC – Steama. Z jednej strony niektórym może jeszcze brakować paru elementów, na przykład znanych z programu Valve „hubów” konkretnych gier, gdzie ich fani mogą się dzielić screenshotami, fanartami czy krótkimi gifami z rozgrywek, ale także podyskutować na sporo tematów. Z drugiej strony GOG utrzymuje jednak dość potężne forum dyskusyjne, które spełnia parę, jeśli nie większość tych funkcji. Najnowsza aktualizacja zdecydowanie jest więc krokiem w dobrą stronę.

  1. Oficjalna strona GOG.com