Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Friendly Fire 23 kwietnia 2018, 17:18

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Rocket League Wiosenne granie – wyniki, relacja i nowy ranking

Wiosenne granie w Rocket League było jednym z naszych najbardziej wyrównanych i zaciętych zawodów. Bramki w ostatnich sekundach, dogrywki i zwycięstwa debiutantów. Obejrzyj relacje i sprawdź aktualny ranking.

Rocket League Wiosenne granie – wyniki, relacja i nowy ranking - ilustracja #1

W ostatni piątek miały miejsce zawody Wiosenne granie, podczas których na stadionach Rocket League walczyło ze sobą niemal 30 dwuosobowych drużyn. Chyba nigdy w historii naszych turniejów mecze nie były tak wyrównane i zaciekłe.

Już w ćwierćfinale z szansą na puchar musiała pożegnać się drużyna „Mama mi pozwoliła”, czyli zwycięzcy naszych poprzednich zawodów. Po niezwykle wyrównanej walce ulegli oni czarnemu koniowi turnieju i drużynie, która szybko stała się ulubieńcem twitchowego chatu – „Kurła Team”. Mimo że pierwsze starcie wygrali faworyci, to chłopakom z Kurła udało się zwyciężyć po dogrywce w drugim pojedynku, a następnie zakończyć trzeci mecz jedną bramką przewagi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

Po drugiej stronie drabinki również nie obyło się bez niespodzianek. Debiutanci z „chicken walmart” w równie zaciętym starciu pokonali półfinalistów poprzednich zawodów, czyli drużynę „Predator56”. Najpierw zwyciężyli 5:2, później przegrali 2:3, a następnie zakończyli mecz skromnym, ale jakże ważnym wynikiem 1:0.

Po krótkiej przerwie przyszła pora na półfinały. O ile pierwszy z nich zakończył się dość pewnym zwycięstwem „chicken walmart” nad „StudyZ” (2:0), o tyle w drugim znowu mieliśmy masę emocji. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny „Kurła Team” oraz „123”. W składzie tej drugiej drużyny grali finalista naszego poprzedniego turnieju kublik oraz jego nowy partner k1npatsu, więc można było spodziewać się spotkania na bardzo wysokim poziomie. W pierwszym meczu zawodnicy „123” musieli zaakceptować wyższość IFORa oraz Wuzika, ale szybko się otrząsnęli i w dwóch kolejnych nie dali swoim przeciwnikom większych szans, wygrywając 6:2 i 4:2.

Ich dobra passa trwała również na początku turniejowego finału. W pierwszym meczu wysoko wygrali z debiutantami z „chicken walmart”, osiągając wyniki 5:2. Później nie było jednak już tak łatwo. Bebz i Zamas stawili zacięty opór w drugim pojedynku, żeby ostatecznie wygrać go po dogrywce 5:4. Finałowe spotkanie nie obfitowało może w bramki, ale również dostarczyło masę emocji. Gdy wydawało się już, że nie obejdzie się bez dogrywki, 20 sekund przed końcem Bebz popisał się pięknym strzałem z połowy boiska i ustalił wyniki na 2:1. Tak też zakończył się cały finał, zapewniając zwycięstwo w turnieju drużynie „chicken walmart”.

Pełną drabinkę zawodów znajdziecie poniżej oraz na stronie turnieju w serwisie Toornament. Zapraszamy też do obejrzenia pełnej relacji z zawodów na Twitchu.

Brakuje ci zawodnika do drużyny? Chcesz pogadać z naszymi redaktorami? Masz pytania odnośnie turnieju? Wpadnij na naszego Discorda.

Turniejowy ranking

Od jakiegoś czasu zaczęliśmy prowadzić ranking obejmujący wszystkie nasze turnieje. Każdy uczestnik dowolnych zawodów zdobywa punkty, które zdecydują o jego pozycji w rankingu. Zasady prezentują się następująco:

1. Udział w turnieju - 10p.

2. Udział w turnieju każdej kolejnej nowej gry - 20p.

3. Punktacja za zajęte miejsce:

  1. 1 miejsce - 80p.
  2. 2 miejsce - 70p.
  3. 3 miejsce - 60p.
  4. 4 miejsce lub półfinały - 50p.
  5. 5 miejsce - 40p.
  6. 6 miejsce - 30p.
  7. 7 miejsce lub ćwierćfinały - 20p.
  8. 8 miejsce - 10p

Przykład: Jeżeli zawodnik X brał udział w dwóch turniejach Rocket League oraz turnieju Dragon Ball FighterZ, otrzyma łącznie 50 punktów za sam udział w zawodach. Po 10p. za każdy turniej i 20p. jako bonus za turniej DBZ (kolejna nowa gra).

W każdym newsie podsumowującym turnieje będziemy udostępniali listę 20 graczy, którzy uzyskali do tej pory największą liczbę punktów. Dodatkowo bardziej rozbudowany ranking już niedługo dostępny będzie na naszym oficjalnym Discordzie. Na obecną chwilę nie mamy jeszcze sprecyzowanych planów odnośnie jakichkolwiek nagród czy bonusów związanych z pozycją w rankingu, ale nie wykluczamy tego w przyszłości.

Rocket League Wiosenne granie – wyniki, relacja i nowy ranking - ilustracja #2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.