Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2022, 17:29

W God of War Ragnarok zagra każdy; dostaniemy tonę opcji dostępności

Sony zapewnia, że w God of War Ragnarok będzie mógł zagrać każdy. Pomogą w tym liczne opcje dostępności.

W SKRÓCIE:
  • W God of War Ragnarok będzie mógł zagrać każdy.
  • Pomoże w tym ponad 60 opcji dostępności.
  • Gracze skonfigurują interfejs, sterowanie, grafikę czy gameplay.

Sony zapewniło, że w nadchodzące God of War Ragnarok będzie mógł zagrać każdy. Pomogą w tym liczne konfigurowalne opcje dostępności.

Informacjami na ich temat firma podzieliła się we wpisie opublikowanym na PlayStation.Blog z okazji Światowego Dnia Świadomości Dostępności.

God of War dla każdego

God of War Ragnarok ma być grą przystępną dla każdego gracza. Wszystko za sprawą ponad 60 opcji dostępności, które pozwolą na dogłębną konfigurację produkcji.

Nowy tytuł będzie oferował wszystkie możliwości znane z poprzedniej odsłony oraz wiele nowych rozwiązań. Tyczą się one zarówno grafiki, jak i interfejsu, sterowania oraz rozgrywki.

Najważniejsze opcje, jakie pojawią się w grze:

  1. Dostosujecie do swoich potrzeb wyświetlane napisy. Wybierzecie ich rozmiar, kolor, tło oraz rozmycie. Napisy będą prezentować zarówno dialogi, jak i dźwięki.
  2. Będziecie w stanie włączyć wskaźniki pokazujące, z której strony rozlegają się dźwięki ważne w danym momencie.
  3. Dostosujecie rozmiar wszystkich napisów oraz ikon interfejsu.
  4. Skonfigurujecie sterowanie do swoich potrzeb. Do poszczególnych przycisków, bumperów oraz innych elementów pada przypiszecie wybrane akcje. Touchpad ma pozwolić Wam zaś na stosowanie wygodnych skrótów.
  5. Będziecie mogli skorzystać z trybu dużego kontrastu. Własnoręcznie dobierzecie przy tym odpowiednią dla Was paletę kolorów.
  6. W grze wystąpi wiele możliwości automatyzacji poruszania się.

To tylko niektóre z opcji, które trafią do finalnej wersji gry. Dokładny opis wybranych spośród nich znajdziecie we wpisie opublikowanym przez Sony.

Z czasem firma podzieli się informacjami na temat reszty nowości. Gracze będą mogli dostosowywać także interfejs, kamerę, asystę celowania oraz wiele innych elementów produkcji.

Jak rozwiązania te działają w rzeczywistości, przekonamy się po premierze, która nastąpi w tym roku. God of War Ragnarok zadebiutuje na konsolach PS4 oraz PS5.

  1. God of War Ragnarok – oficjalna strona