Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2022, 19:01

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Spłynęły recenzje God of War Ragnarok

Do premiery God of War: Ragnarok zostało jeszcze kilka dni, a w sieci zaczęły pojawiać się recenzje. To bardzo mocny kandydat na grę roku.

Źrodło fot. playstation.com
i

Bezpośrednia kontynuacja gry God of War z 2018 roku nadciąga wielkimi krokami. Zgodnie z zapowiedzią, krytycy publikują od dziś recenzje – i są zgodni co do ocen. God of War: Ragnarok jest mocnym kandydatem do gry roku.

 1. God of War: Ragnarok - recenzja. Kapitalna gra, ale...

God of War: Ragnarok – wybrane recenzje

Najnowszy GoW jest zachwalany przede wszystkim za umiejętne rozwinięcie mechanik z poprzedniej części – głównie systemu walki. To również bardziej rozbudowany tytuł pod względem liczby łamigłówek czy przeciwników i ich rodzajów. Dobrze napisana fabuła zaś jest według niektórych wspaniałym finałem obu gier GoW z tzw. nordyckiej sagi.

God of War: Ragnarok w tym momencie ma średnią ocen na poziomie 94% w serwisie Metacritic (w wersji na PS5). Poniżej przedstawiamy fragmenty wybranych recenzji.

Rozmach i epa raczej grze zaszkodziły, niż pomogły, przez co wydany w 2018 roku produkt jest dla mnie wyraźnie lepszą odsłoną nordyckiej dylogii niż sequel. [...] Mimo to uważam, że w produkcję tę zagrać wypada, a jeśli podobał się Wam pierwowzór, to wręcz trzeba. Obowiązkowo – GRYOnline.pl, 8,5/10.

God of War: Ragnarok to triumf. To łabędzi śpiew PlayStation 4 i jedna z najlepszych gier first-party [tj. od studiów należących do Sony – dop. red.] na PlayStation 5. Jest większa od swojego poprzednika pod każdym względem - Game Revolution, 9/10.

Fabuła napisana bez zarzutu, perfekcyjne widowiska i akcja – to kompletne dzieło sztuki od stóp do głów – IGN, 10/10.

God of War: Ragnarok to piękna, wzruszająca gra, która nie skupia się już wyłącznie na poznawaniu syna przez ojca, a również na zemście, przebaczeniu i próbie zmiany zarówno przepowiedni, jak i tego, jakimi ludźmi było się kiedyś. Co w obu przypadkach jest bardzo trudne – Forbes, 9,5/10.

Oto wybrane oceny krytyków:

 1. GRYOnline.pl – 8,5/10
 2. IGN - 10/10
 3. PlayStation Universe - 10/10
 4. God is a Geek - 10/10
 5. Everyeye.it - 9,5/10
 6. Forbes - 9,5/10
 7. Game Informer - 9,5/10
 8. Game Revolution - 9/10
 9. Destructoid - 9/10
 10. GamesRadar+ - 4,5/5

God of War: Ragnarok zadebiutuje 9 listopada na konsolach PlayStation 4 i 5.

E3 2021