Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2018, 15:10

autor: AlexB

God of War - gracze odkryli niezwykły sekret

Gracze odkryli, że w God of War istnieje pewien ukryty skarb, który odnaleźć można tylko dzięki mapie dołączanej do wersji kolekcjonerskiej tytułu. Jest nim legendarna rękojeść do topora, która podnosi wszystkie statystyki bohatera.

Mnóstwo gier ma swoje sekrety: niektóre są drobnymi ciekawostkami, mającymi stanowić smaczek dla fanów, inne okazują się potężnymi przedmiotami znacznie ułatwiającymi zabawę. Do tych drugich należy tajemnica ukryta przez deweloperów ze studia Santa Monica w grze God of War. Jak się okazało, umieścili oni gdzieś na terenie Wybrzeża Dziewięciu skarb w postaci legendarnej rękojeści do topora Lewiatan, podnoszącej wszystkie statystyki Kratosa. Wskazówki, jak ją zdobyć twórcy nie zawarli jednak w samym tytule... a na mapie dołączanej do edycji kolekcjonerskiej. Sprawę rozgryźli niezawodni użytkownicy serwisu Reddit i YouTube.

Uwaga! Poniżej znajduje się poradnik, jak zdobyć ukrytą rękojeść. Mogą się w nim znajdować spoilery fabularne.

Wąż Świata to nie jedyna niespodzianka, jaką kryje w sobie Jezioro Dziewięciu i jego okolice. - God of War - gracze odkryli niezwykły sekret - wiadomość - 2018-04-30
Wąż Świata to nie jedyna niespodzianka, jaką kryje w sobie Jezioro Dziewięciu i jego okolice.

Gdy dokładnie przyjrzymy się kolekcjonerskiej mapie zauważymy, że w jej lewym górnym rogu i na ciele Węża Świata znajduje się mnóstwo run. Nie są to bynajmniej przypadkowe znaki. Brazylijski youtuber o pseudonimie BRKsEDU przełożył je na alfabet łaciński i okazało się, że opowiadają one historię pewnego potężnego artefaktu (jej pełną treść, po angielsku, znajdziecie tutaj) i dają instrukcję, co należy zrobić, by go zdobyć. Najpierw trzeba stanąć pośrodku złotego okręgu, na wprost świątyni Tyra, i spojrzeć w kolejności: na budynek, lewy znicz, budynek, prawy znicz, lewy znicz, budynek, podłogę, prawy znicz, lewy znicz i ponownie na budynek. Poprawne wykonanie czynności będzie nagrodzone dwoma uderzeniami gongu i otwarciem się szczeliny, wewnątrz której znajdziemy rękojeść topora.

Wiemy już, jakie ruchy trzeba wykonać, pozostaje jeszcze pytanie, gdzie? Było kilka teorii na ten temat. Wszelkie wątpliwości rozwiał użytkownik Reddita ukrywający się pod pseudonimem SkipOneEBR. Zauważył on, że po bokach mapy są dwie runy. Pierwsza jest inicjałem jednego z braci Huldra (Broka i Sindriego), a druga oznacza kierunek świata. Gdy poprowadzimy ścieżki kowali według tych wskazówek okazuje się, że spotykają się one przy wieży Muspelheimu. To właśnie na niej trzeba odprawić opisany rytuał.

Jeśli po tym opisie wciąż nie jesteście do końca pewni, co należy zrobić, możecie rzucić okiem na filmik powyżej. Dokładnie ukazuje on krok po kroku cały proces prowadzący do zdobycia ukrytego skarbu.

Trzeba przyznać, że studio Santa Monica w całkiem interesujący sposób zabawiło się z graczami. Pytanie tylko, czy w nordyckim świecie nowej odsłony serii God of War czekają kolejne, równie ciekawe tajemnice do odkrycia.