Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 listopada 2014, 09:55

Głupi i głupszy bardziej, Jak dogonić szczęście - weekendowe premiery filmowe

Połowa listopada upłynie pod znakiem uśmiechu - do kin wchodzą kontynuacja Głupiego i głupszego, komediodramat z Simonem Peggiem i francuski hit Za jakie grzechy, dobry Boże? Miłej zabawy.

Głupi i głupszy bardziej

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Film Głupi i głupszy zadebiutował 20 lat temu i z miejsca stał się niezwykle popularną i docenianą durnowatą komedią, która (razem z Ace Venturą i Maską) wystrzeliła Jima Carreya do statusu mega-gwiazdy. Prequel z 2003 roku to produkcja nie warta wzmianki, a oczy fanów zwrócone są ku pełnoprawnej kontynuacji. Zwiastuny są zabawne, a historia poszukiwania zaginionej córki Harry'ego, z którą romans chce nawiązać Lloyd ma szanse się udać. Niestety do tej pory nie było ani jednego prasowego pokazu, a co za tym idzie, brakuje jakichkolwiek recenzji tego filmu. Zwykle oznacza to, że rzecz jest wyjątkowo niskich lotów, ale ja wciąż mam nadzieję na nieco dobrej, ale głupiej zabawy rozgrzewającej organizm ciemną i smutną jesienią.

 1. Tytuł oryginalny: Dumb and Dumber To
 2. Reżyseria: Bobby & Peter Farrelly
 3. Grają: Jim Carrey, Jeff Daniels, Rob Riggle, Laurie Holden

Jak dogonić szczęście

Źródło: www.kinoactive.pl
Źródło: www.kinoactive.pl

Druga propozycja na ten weekend to również komedia, choć innego typu. Jak dogonić szczęście żeni humor z odrobiną dramatu i refleksji, i robi to przy pomocy naprawdę ciekawej obsady – Simon Pegg to sprawdzona komediowa marka, zaś Rosamund Pike ostatnio dowiodła swojego wielkiego talentu u Davida Finchera, zaś wcześniej grała z Peggiem w udanym To już jest koniec (The World's End, który nosi taki sam polski tytuł, jak komedia Rogena i Goldberga z tego samego roku – świetny ruch, dystrybutorze!). Bohaterem nowego filmu jest Hector, psychiatra mający problemy z uszczęśliwianiem swoich pacjentów, co bezpośrednio wpływa na jego własne postrzeganie życia. Postanawia więc udać się w oczyszczającą podróż celem odnalezienia prawdziwego szczęścia. Najprawdopodobniej szczęście znajdzie dopiero po powrocie do domu, ale mam nadzieję, że wędrówka okaże się ciekawa.

 1. Tytuł oryginalny: Hector and the Search for Happiness
 2. Reżyseria: Peter Chelsom
 3. Grają: Simon Pegg, Rosamund Pike, Toni Colette, Stellan Skarsgard

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Lewiatan (dramat o walce ze współczesnym, drapieżnym systemem współczesnej Rosji),
 2. Za jakie grzechy, dobry Boże? (francuska komedia o konserwatywnym ojcu i jego córkach wychodzących za mąż za obcokrajowców),
 3. Melasa (komediodramat o miłości na Kubie),
 4. Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa (francuska animacja dla najmłodszych),
 5. Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę (animowana opowieść o krasnalu Bobo i jego kompanach),
 6. 2001: Odyseja kosmiczna (tydzień po premierze Interstellar, kina studyjne wznowią wyświetlanie słynnego filmu Stanleya Kubricka).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.