Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 czerwca 2021, 12:38

Zobacz zwiastun naszego dokumentu o pracy polskich lektorów

Oto zwiastun pierwszego w historii TvFilmy dokumentu. Głosem Lektora to opowieść o historii i fenomenie, jakim jest praca polskich lektorów. Posłuchajcie wspomnień i anegdot pięciu wyjątkowych głosów, które codziennie rozbrzmiewają w naszych domach.

Lektorzy to od wielu lat standardowa praktyka w polskiej telewizji. Codziennie słyszymy towarzyszące filmom, serialom czy dokumentom głosy takich osób jak Krystyna Czubówna, Tomasz Knapik czy Maciej Gudowski. Dla Polaków to już tradycja, a dla wszystkich innych – fenomen na skalę światową. Postanowiliśmy zbadać ten temat, sięgając po wypowiedzi osób, które mogą o tym powiedzieć najwięcej z własnego doświadczenia. W ten sposób powstał nasz pierwszy autorski dokument pod tytułem Głosem Lektora.

Głosem Lektora to ponad 40 minut opowieści, wspomnień i anegdot piątki wyjątkowych gości: Jacka Brzostyńskiego, Jacka Filusa, Macieja Gudowskiego, Jarosława Juszkiewicza oraz Jarosława Łukomskiego. Lektorzy i dziennikarze, ludzie radia i telewizji – głosy, bez których filmy nie byłyby takie same. Czym były konfrontacje filmowe? Dlaczego Jarosław Juszkiewicz nie znosi Więźnia Azkabanu? O co chodziło Tolkienowi, który umieścił w swoim świecie hobbistów i jakim cudem w Mrocznym widmie lektor czyta „Zabiją Cię, jeśli zginiesz”?

Jako redakcja TvFilmy serdecznie zapraszamy Was w czwartek 1 lipca 2021 roku o godzinie 17:00 na premierę Głosem Lektora na naszym kanale. Po raz pierwszy zmierzyliśmy się z zupełnie nową dla nas formą, która nie jest typowym youtube’owym formatem i nie możemy się doczekać, by móc oddać w Wasze ręce rezultat trzech miesięcy naszej pracy.