Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2021, 18:30

autor: ZieZie

Glare to kandydat na nowego moba w Minecrafcie. Nadchodzi Minecraft Live 2021 [Aktualizacja: Allay i Copper Golem]

W ramach przygotowań do Minecraft Live 2021 studio Mojang przedstawiło trzech kandydatów na nowego moba w Minecrafcie.

Aktualizacja #2

Pokazany został ostatni kandydat na nowego moba. Tym razem jest to Golem z miedzi, który wygląda niemalże tak samo jak jego odpowiednik z żelaza. Jedyną widoczną wizualną różnicą jest inny kolor, który z czasem z brązowego zmieni się na jasnozielony. Powodem tego jest fakt, że w Minecrafcie miedź podlega utlenianiu. Umiejętnością stwora będzie wciskanie miedzianych przycisków, które, jeżeli mob ten wygra w głosowaniu, również zostaną dodane do gry. Nie wiadomo jednak, czy zachowa on równie wysoką skuteczność w walce jak jego poprzednik. W przeciwieństwie do wcześniejszych kandydatów wiemy, że będzie można go stworzyć w podobny sposób jak żelaznego golema. Wystarczy tylko podmiana materiałów z żelaza na miedź.

Aktualizacja

Przedstawiono drugiego kandydata na nowego moba. Zwie się on Allay i jest niebieskim, latającym duszkiem. Jego cechą specjalną jest zbieranie leżących w okolicy przedmiotów, takich samych jak ten, który w danym momencie trzyma w ręce. Zgromadzone przedmioty będą wyrzucane na ziemię w momencie, gdy gracz użyje bloku dźwiękowego (przy okazji mob zacznie tańczyć). Podobnie jak w przypadku bohatera wczorajszego newsa, czyli Glare’a, nie wiadomo, w jaki sposób znajdziemy Allaya w świecie gry. Prawdopodobnie w tym celu trzeba będzie użyć wspomnianego wyżej bloku dźwiękowego.

Wiadomość oryginalna

Obecnie studio Mojang, twórcy Minecrafta, w pocie czoła pracuje nad drugą częścią aktualizacji pod tytułem Caves and Cliffs. W tym czasie chce się pochwalić, czym zajmie się w przyszłości. Jedną z tych rzeczy będzie nowy mob, który zostanie wybrany przez społeczność poprzez głosowanie. Odbędzie się ono najprawdopodobniej w trakcie Minecraft Live 2021, w sobotę 16 października. Z tego powodu na oficjalny kanał studia został wrzucony film przedstawiający pierwszego z trzech kandydatów, który zwie się Glare.

Istota ta jest małym zielonym mobem, który w jasnych miejscach pokazuje się z tej potulnej strony. Kiedy jednak wejdzie do zaciemnionego pomieszczenia, staje się niezwykle zrzędliwy. Informuje w ten sposób gracza o tym, że dana lokacja spełnia wymagania do wystąpienia przeciwników. Nieznane są niestety warunki, w jakich ten stworek może się pojawić. Spoglądając jednak na film, w którym zostaje on przedstawiony, można dostrzec, że Glare przebywa pod ziemią, w okolicach skrzyni z łupem, beczki, dwóch stojaków na zbroję oraz lampy z redstone’a. Ponadto w tle widać nieznane do tej pory otoczenie, co może oznaczać nową podziemną strukturę (ale nie musi).

Glare to kandydat na nowego moba w Minecrafcie. Nadchodzi Minecraft Live 2021 [Aktualizacja: Allay i Copper Golem] - ilustracja #1

Należy pamiętać, że jest to dopiero pierwszy z trzech kandydatów, co może oznaczać, iż Mojang zaskoczy nas czymś jeszcze ciekawszym. Przypomnijmy, że rok temu w trakcie głosowania pierwsze miejsce zajęła świecąca w jaskiniach kałamarnica. Ponadto twórcy dodali – bądź mają w planach dodać – wszystkie biomy z wcześniejszych głosowań. Niestety nie można powiedzieć tego samego o zajmujących dalsze miejsca mobach. Obecnie priorytetem dla deweloperów jest dokończenie drugiej części aktualizacji Caves and Cliffs, co zajmie jeszcze trochę czasu. Z tego powodu wprowadzenie przyszłego zwycięzcy może okazać się pieśnią całkiem odległej przyszłości.