Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2020, 14:05

autor: Adrian Werner

Ghostrunner sukcesem - szacunki mówią o 500 tys. sprzedanych egzemplarzy na Steam

Przyjrzeliśmy się szacunkowym wynikom sprzedaży gry Ghostrunner. Wynika z nich, że na samym Steamie produkcja mogła już znaleźć pół miliona nabywców.

SZACUNKOWE WYNIKI SPRZEDAŻY GRY NA STEAMIE:
  • SteamSpy: 518 tys.
  • SteamDB: 163-490 tys.
  • PlayTracker: 194 tys.

Wczoraj upłynął tydzień od premiery cyberpunkowej gry akcji Ghostrunner. To dobry moment, aby przyjrzeć się, jak poradziła sobie na rynku produkcja polskiego studia One More Level. Na razie wszystko wskazuje na to, że tytuł okazał się sporym sukcesem.

Autorzy nie podali jeszcze oficjalnych wyników sprzedaży, więc musimy polegać na szacunkach. Według płatnej wersji serwisu SteamSpy grę Ghostrunner posiada już 518 tys. użytkowników platformy studia Valve. Z kolei strona SteamDB, bazując na liczbie recenzji na Steamie, wyliczyła wynik sprzedaży na 160-482 tys. egzemplarzy. Najnowszym i najmniej sprawdzonym źródłem jest PlayTracker, który podaje 192 tys. posiadaczy.

Analizując te liczby, należy pamiętać, że dotyczą one jedynie wersji na Steamie. Ghostrunner na PC dostępny jest również m.in. w Epic Games Store i GOG.com. Gra trafiła także na konsole Xbox One i PlayStation 4. Ogólne wyniki sprzedaży są najpewniej wyższe niż te szacunki.

Warto wspomnieć, że Ghostunner trafił również do pierwszej dziesiątki największych bestsellerów ubiegłego tygodnia na Steamie.

Przypomnijmy, że gra zadebiutowała 27 października na PC, Xboksie One i PS4. Początkowo tego samego dnia miała ukazać się wersja na Nintendo Switch, ale premierę przełożono na listopad. W dalszych planach są także wydania na konsole Xbox Series X/S oraz PlayStation 5, ale na te edycje poczekamy do przyszłego roku.

Ghostrunner spotkał się z ciepłym przyjęciem. Wersja PC posiada średnią ocen na poziomie 82% według serwisu Metacritic. W przypadku wydania na PS4 jest to 77% , a edycja na XONE uzyskała wynik 78%. Gra spodobała się również naszemu recenzentowi, który wystawił jej notę 8.0/10. Projekt przypadł też do gustu graczom – na Steamie produkcja ma już ponad 7 tys. recenzji użytkowników, z czego 88% jest pozytywnych.

  1. Oficjalna strona gry Ghostrunner
  2. Recenzja gry Ghostrunner - Polska cyberpunkiem stoi