Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2020, 12:43

autor: Aquma

Ghost of Tsushima – zobacz perfekcyjne parowanie

W sieci pojawiło się kilka ciekawych porad związanych z systemem walki oraz eksploracją świata w Ghost of Tsushima. Dotyczą one m.in. nauki perfekcyjnego parowania i przekraczania rzek.

Ghost of Tsushima – przydatne rady, które ułatwią przejście gry - ilustracja #1
Ghost of Tshusima potrafi rzucić graczowi wyzwanie.

W SKRÓCIE:

  1. w sieci pojawiło się kilka przydatnych porad dotyczących rozgrywki w Ghost of Tsushima;
  2. dotyczą one nauki perfekcyjnego parowania, wykonywania skoków w walce oraz sposobu na szybkie przekraczanie rzek.

Zgromadzeni na forum Reddit fani Ghost of Tsushima dzielą się czasem radami i wskazówkami, które mogą być przydatne dla osób niemających ochoty zmniejszać poziomu trudności albo po prostu chcących trochę ułatwić sobie życie. Porady są związane z systemem walki oraz poruszaniem się po świecie gry.

Nauka perfekcyjnego parowania

Pierwsza ze wskazówek dotyczy prostego sposobu na naukę perfekcyjnego parowania. Porada jest dość zdroworozsądkowa: walcząc z grupą wrogów zostawcie ostatniego z nich i testujcie na nim swoje umiejętności zbijania ciosów, ale nie wykonujcie przy tym kontrataku. Udane próby generują punkty hartu ducha, więc nawet jeśli zostaniecie trafieni, możecie się uleczyć. Wyczekując na właściwy moment wypatrujcie białej smugi za bronią rywala.

Quick tip for new players. Keep one enemy alive to practice against. Parry fills up resolve to heal too, incase you get hit. Infinite sparring buddy. Hesitation is defeat. from r/ghostoftsushima

Warto zastosować tę taktykę wielokrotnie, za każdym razem pozostawiając na koniec przeciwnika innego typu (animacje ich ataków są skrajnie odmienne). Dobrym pomysłem może być też przywdzianie nieco solidniejszej zbroi – dzięki temu ciosy, które prześlizgną się przez Waszą defensywę, nie będą aż tak śmiercionośne. Należy też pamiętać, że w podobny sposób możecie praktykować perfekcyjne uniki (ale wykonując je nie otrzymacie bonusu do hartu ducha w przypadku sukcesu, więc trzeba bardziej uważać).

Ghost of Tushima – uniki, skakanie i rzeki

Druga wskazówka dotycząca walki jest powiązana właśnie z unikami, a także skakaniem w walce. Okazuje się, że w Ghost of Tsushima w wielu przypadkach skok może być lepszym wyjściem od uniku. Więcej na temat zalet tej taktyki znajdziecie w ciekawym filmie opublikowanym na kanale Sam Pham 2K Tutorials and RPG Tips.

Trzecia sztuczka pozwala szybciej przekroczyć rzekę. Używamy do tego zdolności Taniec Gniewu – dzięki temu, że nie jesteśmy w walce, punkty hartu ducha nie są wydawane.

Zachęcamy też do rzucenia okiem na nasz poradnik – znajdziecie tam znacznie więcej przydatnych porad i wskazówek dotyczących rozgrywki w Ghost of Tsushima.

  1. Recenzja Ghost of Tsushima – wspaniałe pożegnanie PS4
  2. Ghost of Tsushima – poradnik
  3. Ghost of Tsushima – strona oficjalna