Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 stycznia 2022, 13:26

George R. R. Martin zachwycony pierwszym odcinkiem House of the Dragon

George R. R. Martin wypowiedział się na temat nadchodzącego spin-offu Gry o tron. Wygląda na to, że autor książkowego oryginału nie może się doczekać premiery House of the Dragon.

W tym roku na HBO trafi kolejny serial zabierający widzów do świata Gry o tron. Mowa oczywiście o House of the Dragon, czyli produkcji, która skupi się na losach dynastii Targaryenów. Zabierze nas ona aż 170 lat wstecz w stosunku do wydarzeń znanych z pierwszego serialu.

Ciekawe założenia fabularne oraz efektowny zwiastun sprawiły, że fani z całego świata niecierpliwie oczekują premiery tytułu. Okazuje się, że wśród nich jest także sam George R. R. Martin. Autor książkowego oryginału zdradził na swoim blogu, że nie może doczekać się debiutu House of the Dragon.

Sam całkiem niecierpliwie oczekuję premiery House of the Dragon. Ok, może i nie jestem zbyt obiektywny. Może też wiem sporo na temat tego, co zobaczycie (w końcu napisałem książkę). Widziałem też, ale nie mówcie tego nikomu, surową wersję pierwszego epizodu. Pokochałem ją. Jest mroczny, mocny, instynktowny… Dokładnie taki, jakim lubię moje epickie fantasy.

Autor wypowiedział się również na temat aktorów zaangażowanych w produkcję. Stwierdził, że jest pewny, iż widzowie ich pokochają. Porównał ich także do obsady Gry o tron, która również złożona była w dużej mierze z początkujących artystów, których kariera dopiero się rozwijała. Mimo to mają być idealnymi kandydatami do przewidzianych dla nich ról.

Wygląda na to, że George R. R. Martin jest pełen entuzjazmu w stosunku do nadchodzącego serialu. Pozostaje mieć nadzieję, że w momencie premiery House of the Dragon widzowie będą w stanie przyznać mu rację. Na debiut produkcji jednak przyjdzie nam jeszcze poczekać. Na razie wiemy jedynie, że serial pojawi się na HBO jeszcze w tym roku.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej